FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kapalı19° C / 19° C

kapalı

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Minibüsçülerde Başkan Hasan Öztürk

S.S. 5 No’lu İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 34’üncü Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde adaylardan Hasan Öztürk, 241 oyla başkan seçildi

28 Mayıs 2016 Saat: 18:55
Minibüsçülerde Başkan Hasan Öztürk
Minibüsçülerde Başkan Hasan Öztürk

S.S. 5 No’lu İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 34’üncü Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde adaylardan Hasan Öztürk, 241 oyla başkan seçildi

S.S. 5 No’lu İzmit Şehiriçi Minibüs ve Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 34’üncü Olağan Genel Kurulu’nda seçim işlemleri, Antikkapı Restaurant’ta yapıldı. Kongrede mevcut başkan Lokman Aydemir’in yanı sıra Hasan Öztürk ve Ali Cengiz Uraçin aday oldu. Ancak daha sonra konuşmasında Ali Cengiz Uraçin yönetimiyle birlikte seçimden çekildiğini ve Hasan Öztürk’ü desteklediğini belirtti. 469 delegenin oy kullandığı seçimde başkan dahil 13 yönetim kurulu üyesi ve 3 denetim kurulu üyesi belirlendi. Genel kurulda Divan başkanlığını Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, divan üyeliğini Zeki Ayvazoğlu ve oy toplayıcılık görevini de İsmail Efe üstlendi. Hasan Öztürk, yapılan seçim sonrası 241 oyla başkan seçildi. 214 oy alan Lokman Aydemir ise seçimi kaybetti.


EKMEK MÜCADELESİ VAR
Divan Başkanı Mustafa Kurt, kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Kurt konuşmasında, “Burada ekmek mücadelesi var. Ben 3 adaya da başarılar diliyorum. Hepsi birer cesaret örneği göstererek aday olmuştur. Hayırlısı neyse o olsun. En başarılı aday kim olacak ise o seçilsin” ifadelerini kullandı. Gündeme eklenecek maddeler konusunda söze giren başkan adaylarından Hasan Öztürk, “5. madde üzerinde söz aldım. 20 otobüs ile ilgili zaman zaman bize sitem ediliyor. Sayın divan başkanımız konuyu iyi bildiği için ifade etti. Sonuçta bu hepimizin malıdır. Az önce ek madde okunurken maddi ve ekonomik zararlar olduğu söylendi. Bu arabalar öyle bahsedildiği gibi afaki zararlar etmiyor” dedi. Ardından 20 aracın satışıyla ilgili komisyon kurulmasına karar verildi. 


HER YIL GENEL KURUL
Kooperatif yönetim kurulunun ne kadar süreyle yapılacağı konuşulurken salonda bir anda gerginlik yaşandı. Kooperatif üyelerinden Latif İşçen kürsüye çıkarak başkanlık süresinin 3 yıl olması gerektiğini söyledi. Daha sonra İşçen’e itirazlar geldi. İşçen’den sonra söz alan Şenol Çelik, “Hiç kimse kendine bir şey mal etmesin. İşini adam gibi yapana 3 yıl vereceğiz. Adam gibi işini yapan yapacak. Sağda solda peşkeş çekene 3 yıl başkanlık süresi verilmez” dedi. 40 yıllık şoför Mustafa Kılıç ise, “Biz bunlara alıştık. Benim teklifim kavga gürültü olmasın. Başkanlık süresi bir yıl olsun” diye konuştu. Ardından geçilen açık oylamada 1 yılda bir genel kurul yapılması oy birliği ile kabul edildi.


GENEL KURULUN ÖNEMİ
Adaylardan ilk konuşan Lokman Aydemir kısa bir teşekkür konuşması gerçekleştirerek, “Olağan genel kurulumuza hoş geldiniz. Genel kurullar kurumların yaşamında çok önemli bir yere sahiptir. Genel kurullarda geçmiş muhasebesi çıkartılır. Kurumsal hedefleri belirlemek için bugünü çok önemli olarak görüyorum. Kurullar sadece mevcut eleştirilerimizi yapıp kenara çekileceğimiz yerler olmamalıdır. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız. Buraya geldiğiniz için hepinize teker teker teşekkür ederim” dedi.


BOŞ VAATLERDE BULUNMAM
Başkan adaylarından Hasan Öztürk, “Bugüne kadar görüşmelerimde hiç vaat vermedim. Elimizdeki imkanlar her neyse ortak hareket ederek esnaflarımızın haklarını korumak bizim namus borcumuzdur. Boş vaatlerde bulunarak sorumluluk altına girmek iyi olmaz. Dediğim gibi biz imkanlar neyse onu gerçekleştireceğiz ve biz olma bilincini yaratacağız” ifadelerini kullandı.


LOKMAN AYDEMİR’İN YÖNETİMİ
İbrahim Cebeci, Alibey Akyıldız, Osman Erdoğan, Ahmet Eryılmaz, Serdar Barutçu, Yüksel Güzeldal, Hakan Yavuz, Recep Önal, Hakkı Yıldırım, Yaşar Kurt, İshak Dede, Musa Özal.


HASAN ÖZTÜRK’ÜN YÖNETİMİ
Hasan Öztürk, Hasan Pehlivanooğlu, Süttim Uğurlu, Kaplan Köysu, Seyfettin Köprülü, Saffet Karakuzu, Ali Demirci, Suat Gülkan, Erdoğan Özler, Bilal Çelik, Erdal Doydum, Aydın Çelik, Niyazi Yağız.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız