FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Minibüsçüler Zam Bekliyor

2014 yılından bu yana akaryakıta ve diğer kalemlere zam gelmesine rağmen zam almayan minibüsçüler zam bekliyor. Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası ile UKOME arasında devam eden toplantılarda zamla ilgili konunun görüşülmesi iç

29 Haziran 2016 Saat: 19:06
Minibüsçüler Zam Bekliyor
Minibüsçüler Zam Bekliyor

2014 yılından bu yana akaryakıta ve diğer kalemlere zam gelmesine rağmen zam almayan minibüsçüler zam bekliyor. Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası ile UKOME arasında devam eden toplantılarda zamla ilgili konunun görüşülmesi için gözler, teknik heyetten gelecek raporda

TEKNİK HEYETTEN RAPOR
Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası ve UKOME arasında süren görüşmelerde ulaşım zammıyla ilgili bir gelişme yaşanmadı. Üniversitedeki teknik ekibin raporu zam görüşmeleri için bekleniyor. Ekip, gerekli araştırmaları yapıp belirli kriterlere göre zam ihtiyacı olup olmayacağıyla ilgili rapor verecek. Bu doğrultuda oda ile UKOME arasında zam görüşmesi başlayacak. 


İKİ YILDIR ZAM YAPILMADI
Konuyla ilgili gazetemize konuşan Oda Başkanı Mustafa Kurt, “UKOME ile devam eden görüşmelerimizde zam konusunu görüşmedik. Üniversiteden gelecek rapor doğrultusunda bu konu konuşulacak. Bir hafta içinde de bu raporun çıkmasını bekliyoruz. O zaman netleşecek” şeklinde konuştu. Bilindiği gibi ilimizde otobüs fiyatlarına 2014’ten bu yana, iki yıldır zam yapılmıyor.


ZAM KAÇINILMAZ DURUYOR
Ulaşım ücretlerine iki yıldır zam yapılmazken bunun yanı sıra başta sigorta olmak üzere otobüsçülerin birçok kalemine zamlar yapıldı ve otobüsçü esnafının giderleri arttı. Bu giderlerin çoğalmasıyla ilgili de Oda Başkanı Mustafa Kurt, çeşitli açıklamalarda da bulunmuştu. Tüm bunların ışığında Kocaeli’de ulaşım zammının kaçınılmaz olduğu ifade ediliyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız