CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli13.87° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MİLYONLARCA ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPACAK!

2012-2013 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili yarın sona eriyor. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen iki haftalık tatilin ardından yarın der başı yapacak. 2012-2013 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili

10 Şubat 2013 Saat: 15:14
MİLYONLARCA ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPACAK!
MİLYONLARCA ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPACAK!

2012-2013 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili yarın sona eriyor. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen iki haftalık tatilin ardından yarın der başı yapacak.

2012-2013 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona eriyor.Kocaelide yüzbinlerce öğrenci pazartesi günü ders başı yapacak.İki hafta önce karne sevinci yaşayan öğrenciler için artık ders zamanı geldi.Ekonomik durumu iyi olan aileler yarıyıl tatilinden yararlanıp, özellikle kış turizmi yapılan turistik merkezlerde tatil yaparken, ekonomik ve sosyal durumu tatil yapmaya elverişle olmayan ailelerin çocukları da tatili, ya evlerinde internet başında ya da anne-babalarına yardım ederek geçirdi.

İkinci dönem, ortaokul öğrencileriyle lise son sınıf öğrencilerini zorlu sınavlar bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav takvimine göre, 8. sınıflar için Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı, 8 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflar için ise 9 Haziran Pazar günü yapılacak. Lise son sınıf öğrencileri, üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) 24 Mart Pazar günü girecek. Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) 22-29 Nisan 2013 tarihleri arasında başvurulacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız