CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MİLLİ İRADE DESTANI BAŞİSKELE ’DE YAŞATILIYOR

15 Temmuz Darbe kalkışması başta olmak üzere, 1980, 1960 darbesi, 1971 Muhtırası, 1997 Post Modern Darbelerinin gazete küpürleri ve kısa film gösterileri ile anlatıldığı Başiskele Belediyesi 15 Temmuz Milli İrade Parkı, ziyaretçilerini

1 Kasım 2018 Saat: 13:30
MİLLİ İRADE DESTANI BAŞİSKELE ’DE YAŞATILIYOR
MİLLİ İRADE DESTANI BAŞİSKELE ’DE YAŞATILIYOR

Hain darbe girişiminde Türkiye'nin bağımsızlığını savunmak için şehit olanların anısı ve yaşananlar Yeşilyurt Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı'nda yapılan 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda yaşatılıyor. Öğrenci, genç yaşlı birçok kişinin ziyaret ettiği parkta o gece verilen bağımsızlık mücadelesi tam anlamıyla gözler önüne seriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Meydanlara inin” çağrısı üzerine ellerindeki Türk bayrakları ile darbecilere karşı dik duruş sergileyen kahraman vatandaşların ve şehadet mertebesine ulaşan 15 Temmuz şehitlerinin hatıraları gelecek nesillere aktarılıyor.

 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Türkiye Büyük Millet Meclisi binası, asker üniformaları içini gizlenmiş hainlerin, vatanını savunan vatandaşların ve kamyonuyla mücadele veren şerife bacının temsili figürlerinin bulunduğu parkı Özel Sultan Okulları öğrencileri ziyaret etti. Öğretmenleri ve görevliler eşliğinde parkı gezen öğrenciler anlatılanları dikkatle dinleyerek o gece yaşananları anlamaya çalıştılar.Gün boyunca 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nı öğrencilerin yanı sıra vatandaşlarda ziyaret ediyor. 

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız