FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.45° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Mevlana Gibi Düşünen Gençlik Arzuluyoruz

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit’te ki Bilgi Evleri ile Akademi Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Mevlana gibi düşünen, Yunus gibi konuşan gençlik arzuluyoruz’’ dedi

12 Şubat 2016 Saat: 11:28
Mevlana Gibi Düşünen Gençlik Arzuluyoruz
Mevlana Gibi Düşünen Gençlik Arzuluyoruz

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit’te ki Bilgi Evleri ile Akademi Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Mevlana gibi düşünen, Yunus gibi konuşan gençlik arzuluyoruz’’ dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sosyal belediyeciliğin güzel örneklerinden olan Bilgi Evleri’ni ve Akademi Lisesi’ni ziyaret etti. Kurumların idarecileri ve öğrencileriyle bir araya gelerek çalışmaların hangi boyutta olduğunu gören Başkan Karaosmanoğlu, “Üzerinde yoğunlaştığımız gençlik hareketinin en önemli ayakları Bilgi Evleri ve Akademi Lisesidir. Dünya üzerinde barış ortamının giderek azaldığı, bunun yanında güç dengelerinin devamlı değiştiği yeryüzünde millet olarak çok donanımlı olmamızın gereğini hepimiz hissediyoruz. Bundan dolayı geleceğin nesillerini çok iyi bilgili ve üretken olmasını isterken, Mevlana gibi düşünen, Yunus gibi konuşan gençlik olmasını da arzuluyoruz” dedi.


HAFTANIN KONUSU
Akçakoca, Mariaanne ve Serdar Bilgi Evleri’ni gezen ve sınıflara tek tek konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, değerler eğitiminin konusu olan bu hafta ki fedakârlık dersine katıldı. Minik öğrencilerle karşılıklı soruların ve cevapların verildiği derste, fedakârlığın ne olduğunu anlatan kısa filmde izlendi. Yardımlaşma ve arkadaşlık konusunda tavsiyelerde bulunan, minik öğrencilerin “Fedakârlık” anlamında neler yaptıklarını öğrenen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bilgi ve teknolojinin olduğu bir çağda çocuklarımızın değerler eğitimi almasının önemine çok inanıyorum. Özellikle Büyükşehir olarak eğitime verdiğimiz katkıların artarak devam edeceğini söylemek isterim. Amacımız çocuklarımızın geleceğe bakış açısını, yaşama dair söylemlerini ve ülkemiz için çalışan birer birey olmalarını istemektir” ifadelerini kullandı.


AKADEMİ LİSESİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Veysel Özkaraaslan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Raşit Fidan, ilgili müdürler ve öğretmenlerin eşlik ettiği ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle yakından ilgilendi. Eğitim başta olmak üzere sosyal faaliyetlerini yapabilecekleri ortamdan dolayı memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler, Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür ettiler. Akademi Lisesi’nin öğretmenleri ile sohbetinde hedeflerin iyi belirlenmesi gereğini ve bunun yanında Kocaeli gençliğinin rol model, lider ve başarılı gençlerinin buradan çıkacağını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Tarihimizin her döneminde insanlığa yön vermiş birçok kıymetli insanımız ortaya çıkmıştır. Yaşantısıyla ve milletine kattığı değerlerle örnek şahsiyetler yolumuza ışık olmuşlardır. İşte burada ki gençlerimiz akademik kariyer için gördükleri derslerin yanı sıra geleceğin liderleri olma yolunda da işlenmelidir” şeklinde konuştu.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız