FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kapalı19° C / 19° C

kapalı

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Meteorolojiden kritik uyarı!

Meteoroloji, yağış, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri ile buzlanmaya karşı uyardı. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Bolu, Karabük ve Kastamonunun kıyı ilçelerinde görülecek yağmur

9 Şubat 2014 Saat: 21:34
Meteorolojiden kritik uyarı!
Meteorolojiden kritik uyarı!

Meteoroloji, yağış, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri ile buzlanmaya karşı uyardı.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışlar, Balıkesir'in bazı ilçeleri ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları ile Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri (Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran) ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu bölgelerde 1 ila 3 derece artacak.

Rüzgar ise genellikle güney ve batı, Doğu bölgelerde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz'in batısında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri (Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran) ile Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

SOBA VE DOĞALGAZ KAYNAKLI BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

Meteoroloji rüzgarın batı bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinin altını çizerken meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı.

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS

Ayrıca sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinin altını çizen Meteoroloji dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarıda bulundu.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı.(14)

ANKARA: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.(14)

İZMİR: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı.(15)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu.(17)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(15)

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu.(15)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.(-4)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(12)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların; Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde (Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran) kuvvetli olması bekleniyor.Rüzgarın; güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Yağışların; Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.Sabah saatlerinde İç Ege'de hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.Rüzgarın; kıyı kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Zonguldak, Düzce, Karabük, Bolu çevrelerinin, akşam saatlerinden itibaren Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız