FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Meteoroloji çalışanları iş bırakabilir

BES Şube Başkanı Gülizar Ateş, yaptığı basın açıklamasıyla Meteoroloji çalışanlarının sorunlarını dile getirdi ve söz konusu sorunlar giderilmezse çalışanların iş bırakabileceğini aktardı.

25 Mart 2015 Saat: 15:16
Meteoroloji çalışanları iş bırakabilir
Meteoroloji çalışanları iş bırakabilir

BES Şube Başkanı Gülizar Ateş, yaptığı basın açıklamasıyla Meteoroloji çalışanlarının sorunlarını dile getirdi ve söz konusu sorunlar giderilmezse çalışanların iş bırakabileceğini aktardı.

Büro Emekçileri Sendikası(BES) Şube Başkanı Gülizar Ateş şube binasında basın açıklaması yaptı. HDP Milletvekili Aday Adayı Ali Haydar Konca, Yapı Yol-Sen Şube Başkanı Ethem Kartal ve Halkevleri Şube Başkanı Yaşar Seğmen’in de katıldığı açıklmada konuşan Ateş Meteoroloji çalışanlarının ücret ve çalışma saatleri ile ilgili olumsuzluklar yaşadığını aktardı. Şube Başkanı Ateş, açıklamasında şunlara yer verdi: “Meteoroloji çalışanları ülke genelinde düşük ücret, ağır çalışma koşulları ve fazla mesai gibi sorunlar yaşamaktadır. Konuyla ilgili genel merkez iş bırakma eylemi kararı aldı. Sorunların çözülmemesi halinde bu eylem planını hayata geçirilecek.

 

KARŞILIĞINI ALAMIYOR

AKP’nin ‘Yeni Türkiye’sinde de emekçiler açısından yeni bir durum söz konusu değildir. Her geçen gün işyerlerimizde keyfi uygulamalar, ayrımcılık, kadrolaşma artarak devam etmektedir. Meteoroloji emekçileri gece gündüz demeden, tatil günleri dâhil meteorolojik olayları ve iklimi sürekli izleyerek, yorumlamak ve ilgililerle neticeleri paylaşmak; tüm sektörler ve vatandaşlar için can ve mal güvenliğini, hayat kalitesini artırıcı, nitelikli, kesintisiz ve meteorolojik hizmetler sunarken emeğinin karşılığını alamamaktadır. Başta Orman ve Su İşleri Bakanı olmak üzere Meteoroloji Genel Müdürünü meteoroloji emekçilerinin taleplerine çözüm bulmaya davet ediyor haklarımızı alana kadar yapacağımız eylem ve etkinlerde ısrarcı olacağımızın altını çiziyoruz.

 

TALEPLERİ SIRALADI

Meteoroloji emekçilerinin hakkı olan havacılık tazminatının bir an önce ödenmeye başlamasını, Meteoroloji emekçilerinin fazla mesai ve nöbet adı altında çalıştırılmalarının karşılığı fazla mesai olarak ödenmeye başlamasını, Kaldırılan arazi tazminatının tekrar ödenmesini, Vardiyalı çalışmalarda çalışanların mesai saatlerinin düzenlenmesini,Bayramlarda ve resmi tatillerde farklı olarak nöbet ücretinin ödenmesini, Radiosonde rasatı yapan personele işgüçlüğü zammı ödenmesini, Vardiyalı çalışan personele yıpranma payı verilmesini, Döner sermaye gelirlerinden, reklam gelirlerinden personele pay aktarılmasını, Servis ve yemek taleplerinin karşılanmasını, Her türlü ek ödemenin emekli aylığına esas kazanca eklenmesini talep ediyoruz

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız