CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur8.45° C / 9° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

METAL SEKTÖRÜNDE KRİTİK SÜREÇ

Kocaeli’de yaklaşık 6 bin üyeye sahip olan ve Bekaert, Standart Depo gibi büyük fabrikalarda örgütlü bulunan Disk’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası ,Türkiye Metal Sanayicileri sendikası ile yapıla

10 Mart 2013 Saat: 11:11
METAL SEKTÖRÜNDE KRİTİK SÜREÇ
METAL SEKTÖRÜNDE KRİTİK SÜREÇ

Kocaeli’de yaklaşık 6 bin üyeye sahip olan ve Bekaert, Standart Depo gibi büyük fabrikalarda örgütlü bulunan Disk’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası ,Türkiye Metal Sanayicileri sendikası ile yapılan grup toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde süreç tıkandı.

Birleşik Metal İş Sendikası’nın, işçilerin saat ücretlerine yüzde 19 oranında zam talebine MESS sosyal haklarda enflasyon değerinde zam önerisinde bulununca süreç tıkandı.Bu teklifi beğenmeyen Birleşik Metal İş Sendikası masadan kalktı ve bu zam oranının kesinlikle kabul edilmeyeceğini açıkladı. Görüşmelerde arabulucu süreci başlarken sürecin gidişatına göre Birleşik Metal İş Sendikası grev seçeneğini de göz önünde bulunduruyor.

Türk Metal Sendikası’nda da durum farklı değil. Türk–İş Konfederasyonu`na bağlı Türk Metal Sendikası ile MESS arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde de MESS, sendikanın taleplerine beklenilen cevabı vermeyince geçtiğimiz hafta uyuşmazlık zaptı tutulmuştu.Kocaeli’de 15 bin üyesi bulunan sendika, eğer işverenden ücretler konusunda tatmin edici bir teklif alamazsa örgütlü bulunduğu fabrikalarda grev kararı alabilir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız