FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Yaşam

Mesire Yerlerini Ziyaret Edenlerin Sayısı 524 Bini Aştı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kocaeli'de bulunan mesire alanları ile ilgili açıklama yaptı

22 Ağustos 2016 Saat: 12:26
Mesire Yerlerini Ziyaret Edenlerin Sayısı 524 Bini Aştı
Mesire Yerlerini Ziyaret Edenlerin Sayısı 524 Bini Aştı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kocaelilere boş vakitlerinde stresten uzak ve hoşça vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturduklarını vurgulayarak “Kocaeli mesire yerleri ile artık daha güzel. Bu tesisler şehrin güzelliğine katkı sağlayarak aynı zamanda turistik hareketliliğe de imkân veriyor. Bu çerçevede 2015 yılı itibariyle mesire yerlerini ziyaret edenlerin sayısı 524 bini aştı” diye konuştu.

Bugüne Kadar Toplam 112 Adet Mesire Yeri Tesis Edildi

Kocaeli genelinde bugüne kadar toplam 112 adet mesire yeri tesis edildi. Bu tesislerden 16 adedi konaklanabilir A tipi, 15 adedi halkın günübirlik yararlanılabildiği B tipi, 77 adeti C tipi ve 4 adeti de şehir ormanı olarak düzenlendi.

Ülke genelinde olduğu gibi insanlara hizmet vermek maksadıyla Kocaeli’de de mesirelik alanlar tesis ettiklerinin altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Halkımızın ihtiyaçlarına yönelik rekreasyon potansiyeli yüksek orman alanlarında Bakanlığımca mesire yerleri kuruluyor. Bu mesire yerlerinden aktif olarak faaliyet gösterenler bölge halkının dinlenme, eğlenme, spor ve tatil ihtiyaçlarını karşılıyor. 2015 yılı itibariyle mesire yerlerini ziyaret edenlerin sayısı 524 bini aştı. 2016 yılında sadece Temmuz ayı içinde ise günübirlik veya konaklayarak 86 binin üzerinde kişi mesire yerlerinden yararlandı” ifadelerini kullandı.

“Mesire Yerlerinin Sayısını Artıracağız”

Bugüne kadar Kocaeli’de 112 adet mesire yeri tesis ettiklerini belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bölgeyi ziyaretim sırasında mesire yerlerinin artırılması yönündeki talimatımı yetkili arkadaşlara iletmiştim.  Arkadaşlar da bu doğrultuda çalışmalara başladı. Bu çerçevede, mavi ve yeşilin büyüleyen güzelliğine sahip Kandıra İlçesi, Kerpe mevkii ve Miço Koyunda yeni mesire yerleri bölgenin rekreasyon ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla halkın hizmetine sunuluyor. Deniz kıyısı ormanlık alanda tesis edilecek mesire yerlerinin gerek İstanbul ve Sakarya’ya gerekse Kocaeli’nin ilçelerine yakın olması sebebiyle ziyaretçi potansiyelinin çok yüksek olacağını öngörüyoruz” dedi.

“Mesire Yerleri Orman Yangını Riskini Azaltıyor”

Mesirelik alanların başka bir faydasının ise orman yangınlarını azaltmak olduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “İnsanların piknik maksadıyla bu alanlarda bir araya gelmesi, lüzumlu emniyet tedbirlerinin alınması ve piknik için tasarlanması sebebiyle yangın riski de en aza indiriliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız