FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Sağlık

Merkez Semt Polikliniği’nin İsmi Değişiyor

Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan İzmit SEKA Devlet Hastanesi Merkez Semt Polikliniği’nde yaklaşık 1 yıldır devam eden tadilat çalışmalarında sona gelindi.

18 Ağustos 2016 Saat: 11:18
Merkez Semt Polikliniği’nin İsmi Değişiyor
Merkez Semt Polikliniği’nin İsmi Değişiyor
Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan İzmit SEKA Devlet Hastanesi Merkez Semt Polikliniği’nde yaklaşık 1 yıldır devam eden tadilat çalışmalarında sona gelindi

2017 yılına kadar kalan ufak tefek çalışmalarında biteceği öğrenilirken Semt Polikliniği’nin yeni adı ise Yürüyüş Yolu Semt Polikliniği olacak.

SEKA Devlet Hastanesi Merkez Semt Polikliniğinin tamamlanmak üzere olan binasına Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney incelemelerde bulundu. Ergüney'e  bina incelemelerinde bulunduğu sırada, Merkez Semt Polikliniği Başhekimi Sadullah Kıvanç Tunç, Hastane Müdürü Fethi Yirmibeş, Başhekim Yardımcısı Gülsevil Solmaz ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Op.Dr Onursal Varlıklı eşlik etti.

 

24 HEKİM ÇALIŞABİLECEK

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney yaptığı konuşmada,” Tüm binada 24 poliklinik hizmet verecek. Bu binanın kapalı alanı 1950 metrekare. Bodrum ve teras dahil 6 katlı bir binası burası. Burası 1993 yılından beri semt polikliniği olarak hizmet veriyor. Burası 2009’dan beri İzmit SEKA Devlet Hastanesi’nin semt polikliniği olarak hizmet veriyor. Semt polikliniğimizin merkezde olması, kolay ulaşılabilir olması dolayısıyla burada bir modelizasyon çalışması yaptık. Modelizasyon çalışmasının ardından eskiden 10 hekim çalışabiliyorken, şuanda 24 hekim çalışabilecek” dedi.

 

ice11-236.jpg

 

1 EKİM’DE FİZİK TEDAVİ GELİYOR

Binanın tadilatının neredeyse tamamen bittiğini belirten Ergüney,” Cihazlar da gelmeye başladı. 1 Ekim’den itibaren fizik tedavi hizmeti de başlıyor. 12 bölüm var Fizik Tedavi bölümünde. Ayakta yapılabilen fizik tedavi hizmetlerinin tamamı yapılacak.1 Ekim’de Kızılay’ı tamamen bırakmış olacağız. Kızılay’da toplamda 16 hekim oluyordu. Şu anda burada 24 hekim hizmet verebilecek. Bu binadaki idari birimleri merkez hastaneye gönderdik. Daha modern olmasını sağladık semt polikliniğimizin.2 sene içerisinde dijital röntgene de geçiş yapacağız” diye konuştu.

 

1800 HASTA HİZMET ALABİLECEK

Doktor sayısı artarsa gece 23.00’a kadar hizmet vermeyi planladıklarını belirten Ergüney,"Hiçbir hizmetin aksamamasını istiyoruz. Acil servis olarak algılanmasın, normal poliklinik hizmeti verilecek.  Haftanın her günü endokrin, dahiliye, nöroloji, Kulak, Burun Boğaz ve Ortopedi poliklinikleri hizmet verecek. Diş polikliniği Salı ve Perşembe günleri saat 17.00 ile 19.00 arası hizmet veriyor. Şuanda 850-1000 hasta kapasitemiz var iki bina arası, Bundan sonra ise 1800 hasta bakmayı hedefliyoruz sadece yenilenmiş semt polikliniğimizde. 1 Eylül'den sonra bir radyolog da olacak. Ultrason çekilebilecek" diye konuştu.

 

ice22-107.jpg

 

YÜRÜYÜŞ YOLU SEMT POLİKLİNİĞİ OLACAK

Tomografi ve Emar için vatandaşlar  randevu alabilecekler diyen Ergüney,"tedavi için ise ana binaya gidecekler. Burası ile SEKA Devlet Hastanesi arasında yarım saatte bir ring hizmeti veriyoruz. Yıl başında muhtemelen buradaki ufak tadilatlarımızda sona erer. Burasının adını Yürüyüş Yolu Semt Polikliniği yapacağız. Merkez Semt Polikliniğinde  doktor dahil toplam 80-100 personel görev alacak" dedi.

 

70 YATAKLI YOĞUN BAKIM

Ergüney konuşmasında,"SEKA'da acil servise günlük 400 kişi gidiyor, İzmit Devlet'e ise bin kişi gidiyor. Oradaki hastalar İzmit Devlet'e gideceğine SEKA'ya gelsin istiyoruz. İzmit Devlet Hastanesi'nin hasta yükünü azaltmayı planlıyoruz. SEKA'da üstelik otopark sıkıntısı da yok.SEKA'nın poliklinik binasını yıkacağız. Yenisini yapacağız.Bu bakanlığa sunuldu onay bekliyor. Yaklaşık 2-3 sene içerisinde yeni binayı yapacağız. Yoğun bakıma 40 yatak daha ekleyeceğiz. Yaklaşık 70 yatağa yakın yoğum bakım ile çok donanımlı bir hastane yapacağız. 250 yataklı, 70 tane yoğun bakımı olan devasa bir hastane olacak" dedi.

 

MALİYETİ 200 BİN LİRA

Tadilat maliyeti hakkında da açıklamalarda bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney sözlerini," Dışarıdan da hizmet alındı fakat çok ucuza mal edildi. Toplam 200 bin gibi bir rakam mal ettik. Kat başına 50 bin gibi bir ücret ödemiş olduk.İhale yapıldı ama malzemeyi biz aldık, işçiliğe ödeme yapıldı" diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız