FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MENDERES'İN İTİBARI VAR, YENİDEN YARGILANMALI

Meclis Darbe Alt Komisyonu Başkanı Enver Yılmaz,Adnan Menderese iade-i itibar isteğiyle başlayan süreçte menderes yeniden yargılanmalı dedi. Meclis Darbe Alt Komisyonu Başkanı Enver Yılmaz, Meclisin M

19 Aralık 2012 Saat: 10:26

Meclis Darbe Alt Komisyonu Başkanı Enver Yılmaz,Adnan Menderes'e iade-i itibar isteğiyle başlayan süreçte menderes yeniden yargılanmalı dedi.

Meclis Darbe Alt Komisyonu Başkanı Enver Yılmaz, Meclis'in Menderes'e itibarını 1990'da sağladığını belirtti.

"Olması gereken, mahkemenın yeniden yapılması" diyen Yılmaz, CHP'nin, "Deniz Gezmiş'e iade-i itibar" önerisine de sıcak yaklaştı.1960 darbesi sonrası idam edilen eski başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarına iade-i itibar talebi, Meclis Dilekçe Komisyonu'nun gündeminde.

Darbe ve Muhtıraları Araştıran Komisyonu bünyesinde 1960 darbesi için oluşturulan alt komisyonun başkanı Enver Yılmaz, Menderes ve diğer isimlerin itibarlarının zaten sağlandığını belirtti.

“1990 yılında Meclis bir karar almış, itibarları sağlanmıştı.Anıt mezar da yapılmıştı” diyen Yılmaz, asıl yapılması gerekenin Menderes'in yeniden yargılanması olduğunu söyledi.

“Mahkemenin iadesi söz konusu olabilir” diyen Yılmaz, CHP’nin "Deniz Gezmiş ve arkadaşlarına itibar iadesi" talebine de olumlu yaklaştı: “Böyle bir talep geleblir ve biz bundan memnuniyet duyarız...”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız