CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MEHMET IRAK KÖRFEZ İÇİN ADAY ADAYI OLDU

İlimizde geniş bir kitle tarafından tanınan Kars- Ardahan- Iğdır Vakfı’nın genel başkanlığını yürüten Mehmet Irak, AK Parti’den belediye başkan aday adayı olacak.

10 Kasım 2018 Saat: 18:12
MEHMET IRAK KÖRFEZ İÇİN ADAY ADAYI OLDU
MEHMET IRAK KÖRFEZ İÇİN ADAY ADAYI OLDU

Körfez’de aday adaylığı sürecinin en flaş ismi o oldu.  Körfez Belediyesi’nde farklı görevlerde bulundu, daha önce HAS Parti Kördez İlçe Başkanlığı yaptı.  Kocaeli’nin en hareketli hemşehri derneklerinden, Kars Ardahan Iğdır Vakfı adeta onunla yeniden doğdu...  2012 yılında Ak Parti’ye katıldı. 24 Haziran seçimlerinde de sahada, yoğun mesaiyle çalıştı... Kars Ardahan Iğdır Vakfı genel başkanı Mehmet Irak şimdi de  Körfez ilçeye hizmet için yeni bir yola baş koydu...  Aday adaylığı başvurusunu yaptı,Körfez belediye başkanlığı için resmen aday adayı oldu.

O’nun ismi geçtiği günden bu yana Körfez’de yarışın seyrine ilişkin kulisler daha da hareketlendi... İlimizde geniş bir kesim tarafından tanınan Kars- Ardahan- Iğdır Vakfı’nın genel başkanlığını yürüten Mehmet Irak, ilçe binasına gelerek  AK Parti’den belediye başkan aday adayı oldu. Açılış Konuşmasını Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt yaptı,  Mehmet Irak’tan övgü ile bahsetti.

Ak Parti’den Körfez belediye başkan aday adaylığını başvurusuyla resmileştiren Mehmet Irak ise önce kendini tanıttı,  daima Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın izinden yürüyeceğini dile getirdikten sonra önemli bir mesaj daha  verdi, hizmet için aday adayı oldum dedi...

Irak şimdiden hedefleri büyüttü... Körfez ilçesine hizmette sınır tanımayacağını ve Körfez ilçesini dünyadaki sayılı modern ilçelerden biri yapacağını belirtti.

Mehmet Irak, 1968 yılında Kars Merkez Akbaba Köyü doğumlu... İşçi emekli bir babanın 8 çocuğundan biri. İlk orta ve lise tahsilini Körfez’de tamamladı. Elektronik Haberleşme okudu. Halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümü’ne devam ediyor.  1986 yılında Refah Parti’de başlayarak siyasi yaşamında partisinin birçok biriminde aktif olarak görev yaptı. Birçok STK’da görev alan Irak, Refah Partisi, Fazilet Partisi’nde ilçe yönetim kurulu üyelikleri ve HAS Parti’nin Körfez İlçe kurucu başkanlığı görevini üstlendi. 2012 yılında AK Parti’ye katıldı. Şimdiyse Körfez belediye başkan adaylığı için çalışmalarını sürdürüyor...

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız