CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu16.47° C / 17° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MECLİSTEN VEKİLLERE YILLIK BÜTÇE!

Milletvekilleri, Meclis bize yıllık bütçe versin, danışman, şoför, seçin bürolarını bu bütçeden karşılayalım. Hesabını da Meclise verelim diye önerdiler. Vekillerin isteğiyle ilgili metin hazırlandı v

7 Şubat 2013 Saat: 10:51
MECLİSTEN VEKİLLERE YILLIK BÜTÇE!
MECLİSTEN VEKİLLERE YILLIK BÜTÇE!

Milletvekilleri, "Meclis bize yıllık bütçe versin, danışman, şoför, seçin bürolarını bu bütçeden karşılayalım. Hesabını da Meclis'e verelim" diye önerdiler. Vekillerin isteğiyle ilgili metin hazırlandı ve parti gruplarına sunuldu.

Türk Parlamenterler Birliği Başkanı ve Ak Parti Milletvekili Nezat Pakdil, geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili Hürriyet'e şu açıklamayı yapmıştı:
"Biz milletvekillerinin üç eleman çalıştırmasına izin veriyoruz. Bunların devlete maliyeti en az aylık 15 in lira. Bazı arkadaşlarımız Avrupa'daki gibi milletvekiline bir bütçe verilmesini öneriyor. 'Eğer bu yöntem kabul edilirse o zaman elamanlara daha az para ödenir. Bu yöntem daha tasarruflu olur' diyorlar. Bu yönteme göre devlet milletvekiline avans verecek, nasıl kullanabileceğinin çerçevesini çizecek. Milletvekili kendisine tahsis edilen ödenekten yaptığı harcamaları faturalandıracak. Bu faturalar amaç dışı kullanım olmaması için denetlenecek. Kalan para iade edilecek. Hazırlanacak yasa kapsamında milletvekillerinin protokoldeki yeri, illerinde yapılacak cenaze törenleri de dahil bir çok düzenleme yer alacak. Halen eski ve mevcut 2 bin 900 civarında milletvekili var. Parlementerler Birliği olarak, bakıma muhtaç kimsesi olmayan eski vekillerin huzurevlerinden yararlanması için Bakan Şahin ile görüştük. Ankara, İzmir ve İstanbul'daki bazı huzurevlerinde bölüm ayrılması konuşuldu."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız