CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu12.46° C / 13° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Meclis Toplantısın'da 2017 Yılı Bütçesi ve Performansı Onayladı

Derince Belediyesi’nin gerçekleşen Kasım ayı meclis toplantısında 2017 yılı bütçesi ve performans programı görüşülerek onaylandı

2 Kasım 2016 Saat: 12:10
Derince 2017 yılı bütçesi ve performans Onayladı
Meclis Toplantısın'da 2017 Yılı Bütçesi ve Performansı Onayladı

Derince Belediyesi’nin gerçekleşen Kasım ayı meclis toplantısında 2017 yılı bütçesi ve performans programı görüşülerek onaylandı. Meclis’te konuşan Başkan Bulut, “Biz kalıcı eserler yaparak Derince’ye imza atıyoruz” dedi. 

2017 yılı performans programı ile 2017 yılı bütçesi komisyon raporlarının görüşüldüğü Derince Belediye Meclisi’nde düzenlenen Kasım ayı meclisi oturumunu Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut yönetirken, katiplikleri Ayşe Mamat ve Fatma Akarsu yaptı. Meclis toplantısında yapılan görüşmeler neticesinde 2017 Mali Yılı Gider Bütçesi 110 milyon TL olarak belirlendi. Meclis gündeminde yer alan performans programı ve bütçe üzerine ilk olarak muhalefet üyeleri ve parti gruplarının sözcüleri görüşlerini bildirdi. Muhalefetin görüşlerini açıklamasının ardından komisyon başkanı İbrahim Yıldız, bir değerlendirmede bulundu. Performans programı ve bütçe üzerine açıklamalarda bulunan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ise muhalefete yanıt vererek “Yaptığımız tüm hizmetleri halkımızın menfaatleri için yaşama geçiriyoruz. Bu çalışmaların sonunda hesabımızı da vatandaşlarımıza vereceğiz. Bizim işimiz her düşünce sahibine, her kesime eşit hizmet etmek. Bu yüzden büyük bir dikkatle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Proje yapmak, bu projeleri planlamak kolay değil. Ben her zaman şeffaflıktan yanayım. Derince’ye en iyisini vermek için uğraşıyoruz ve mazeret üretmiyoruz. Geçmişte görev yaptığımız dönem bugün sadece kentimiz için değil bölge için de önemli olan Harikalar Sahili’ni inşaa ettik. Battı-Çıktı’yı Derince’mize kazandırdık. Bu dönem içerisinde de yine bir çok vizyon projeyi hayata geçireceğiz” dedi.Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Bulut, “Otoyol bağlantı yolu ile ilgili imar planları onaylandı ve kamulaştırmalara başlandı. Yüzme havuzunda belli bir noktaya gelindi ama ihaleyi kazanan firma sorun yaşayınca duraksama oldu. Şimdi yeniden ihaleye açıp burayı tamamlayacağız. Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi’nin ihalesini önümüzdeki aylarda yapacağız. Kocaeli’de şu an Süleyman Demirel Kültür Merkezi 500, Sabancı Kültür Merkezi 600 kişi kapasiteli. Bizim yapacağımız kültür merkezimiz 1071 kişi kapasiteli olacak. Yine Kapalıçarşı projesini hayata geçireceğiz. Kampüs okul projesi kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Biz kalıcı eserler yaparak Derince’ye imza atıyoruz. Bunun yanında asfalt, altyapı ve üstyapı düzenlemelerimiz de yoğun bir tempoda sürüyor.” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız