CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli13.87° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MECLİS CAMİ YERİNİN DEVRİNE DUR DEDİ

MECLİS CAMİ YERİNİN DEVRİNE DUR DEDİ Kandıra Belediyesinin SGK’ya olan 4.5 milyon liralık borcuna karşılık SGK’ya verilmek istenen, Akhasan Cami yeri, Başkan Kan’ın basına camii kısa süre içinde mutl

10 Şubat 2013 Saat: 10:15
MECLİS CAMİ YERİNİN DEVRİNE DUR DEDİ
MECLİS CAMİ YERİNİN DEVRİNE DUR DEDİ

MECLİS CAMİ YERİNİN DEVRİNE DUR DEDİ

Kandıra Belediyesinin SGK’ya olan 4.5 milyon liralık borcuna karşılık SGK’ya verilmek istenen, Akhasan Cami yeri, Başkan Kan’ın basına camii kısa süre içinde mutlaka yapılacak söylemine rağmen yeniden meclis gündemine getirildi.

CENGİZ KAN EK MADDEYİ DEĞİŞTİRMEDEN GETİRDİ

Cami yerinin SGK’ya borç karşılığı verilmesi için meclis gündemine getirilmesinin ardından basına belediye tarafından gönderilen başkan Kan adına yapılan açıklamada, camii yerinin verilmeyeceği ve en kısa sürede sanayi caminin yapılacağı söylemine rağmen, bu gün yapılan meclis toplantısına ek madde hiçdeğiştirilmeden getirildi. 400 ada 4 parsel sanayi camii yeri, 289 ada 54 parsel ve 419 ada 4,5,6,7,8 nolu parseller aynen meclis gündemine alındı ve oylamaya sunuldu.

SEKİZ HAYIR, DÖRT EVET

Oylama sonucunda belediye başkanı Cengiz Kan, Ak Partili meclis üyeleri Ersin Cici, Vedat Yiğitoğlu ve Erdoğan Günay gündem maddesine evet derken, ak partili Erkan İşler, Rüştü Uygur, Özcan Şenol, CHP’Lİ meclis üyeleri Mehmet Tımaç, Cüneyt Erdem , Kemal Kardaş, Dp’li Salih akyıldız ve Şermin Çetiner hayır dediler. Hayır diyen meclis üyeleri “Belediyenin borçlarının kapanmasını bizde istiyoruz fakat satılacak olan parsellerin uygun olmadığından, bütçe komisyonu ve imar komisyonu araştırmasının ardından en uygun yerlerin tespit edilmesinin doğru olacağını savundular. Meclis 8/4 oyla gündem maddesini reddetti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız