FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak18.52° C / 19° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MAŞUKİYE’YE TAŞ OCAĞI AÇILACAK MI?

Geçtiğimiz aylarda Maşukiye’de Yüksek Hızlı Tren hattı nedeniyle açılması planlanan, yapılan eylemler sonrasında ertelenen ve daha sonra vazgeçilen taş ocağı ile ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’n

5 Temmuz 2013 Saat: 16:19
MAŞUKİYE’YE TAŞ OCAĞI AÇILACAK MI?
MAŞUKİYE’YE TAŞ OCAĞI AÇILACAK MI?

Geçtiğimiz aylarda Maşukiye’de Yüksek Hızlı Tren hattı nedeniyle açılması planlanan, yapılan eylemler sonrasında ertelenen ve daha sonra vazgeçilen taş ocağı ile ilgili Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden bir açıklama yapıldı.Müdürlük, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 24 Haziran tarihli kararında bölge ile ilgili ‘çevresel etki değerlendirmesi olumlu’ kararı verildiğini açıkladı.

Kocaeli’nin en nadide bölgelerinden olan, yurt içi ve yurt dışından turistleri çeken Maşukiye’de açılması düşünülen, fakat yapılan eylemler ve protesto gösterileri sonrası ertelenip vazgeçilen taş ocağı ile ilgili yeni bir polemik konusu ortaya çıktı. İstanbul-Ankara arasında yapımı süren Yüksek Hızlı Tren hattı inşaatında kullanılmak üzere elverişli bölge olan Maşukiye’de taş ocağı açılarak buradan malzeme temini yapılacak olması kenti ayağa kaldırmıştı. Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, 24.06.2013 tarih ve 220.01-10428 sayılı yazısıyla “çevresel etki değerlendirmesi olumlu” kararı verdiği belirtildi. Şimdi gözler kentin yöneticileri ve Ak Partili milletvekillerine çevrildi.Geçtiğimiz aylarda, “Maşukiye’de taş ocağı açılmasına gerek yok” açıklaması yapan idareci ve yöneticiler, Bakanlığın bu kararı sonrasında taşı Maşukiye’den mi alacak sorusu sorulmaya başlandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız