FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Marmaristeki hain suikast timine dair operasyonlar devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırdıktan sonra 2 polisi şehit ederek kaçan darbeci askerlerin yakalanması için operasyonlara devam edildi.

30 Temmuz 2016 Saat: 19:02

VALİ: Cumhurbaşkanına suikast girişmine  37 darbeci asker KATILDI, 25'İ YAKALANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırdıktan sonra 2 polisi şehit ederek kaçan darbeci askerin yakalanması için operasyonlara devam edildi. Muğla Valisi Amir Çiçek de gelişmeler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Otel saldırısına 37 darbeci askerin katıldığını söyleyen Vali Amir Çiçek, "İhanet çetesinin Marmaris'e gelerek Cumhurbaşkanımızın kaldığı yerde inme yapan, havadan indirilen kişi sayısı 37'dir. Şu ana kadar da 25 kişi yakalandı. 20'si tutuklu, 5'i hakkında gözaltı işlemi devam ediyor" dedi.

Saldırıdan hemen sonra operasyonların başladığını hatırlatan Vali Amir Çiçek, "Olay anında bunlarla çatışma yapıldı. Bunlara destek olacak helikopterlerin yakıt alamaması yüzünden, aşağıda bulunan kişiler baktılar ki bir şey yapamayacaklar, belli bir çatışmadan sonra sabaha doğru İçmeler yakınlarındaki ormana sızdılar. O saatten beri güvenlik güçleri peşine düştü. Bunları silahlarıyla, kendileriyle yakalayıp adalete teslim etmek için çalışıyorlar. Eğer gerekiyorsa da karşılık verirlerse, onları imha etmek için özel timler, jandarma komando bölüğü buradalar" dedi.

AĞAÇ DİPLERİNE KADAR BAKILIYOR

Marmaris bölgesinin tamamında araştırmaların sürdüğünü ifade eden Vali Ateş, "Marmaris Datça, Gökova'ya kadar her alanda adım adım arama yapıldı. Ağaç dibi, taş dibi, su başı, dere kenarı, otluktur, sazlıktır, boş evlerdir hepsini tek tek aradık. 12 kişi ihanet çetesi üyesi, kendilerini özellikle saklıyorlar. Nereye saklanacaklar. Bu memleketin bayrağının dalgalandığı nereye saklanırlarsa saklansınlar bulunacaklar. Biz o derece kararlıyız. Devletimiz o derece kararlıdır. Yılan yesinler, çıyan yesinler, ot yesinler, nereye saklanırsa saklansınlar bulunacaklar. Biz onları elbette ki bulacağız. Arkadaşlarımız gece gündüz arıyor. Vatandaşlarımız ihbarlar yapıyor. Bazı ihbarlar doğru çıkıyor, bazıları yanlış çıkıyor. Her ihbara anında, doğru gibi refleks gösterip, gidiyoruz. Kuvvetlerimiz arama yapıyor. Bunlar Muğla sınırları içerisindeler ise kesinlikle güvenlik güçlerimiz elbette yakalayacak" dedi.

ÜZERLERİNDE SADECE TABANCALARI VAR

Vali Amir Çiçek, aranan kişilerin üzerlerinde sadece beylik tabancalarının bulunduğunu, uzun namlulu silahlarının hepsini gömdüklerini, onların da bulunduğunu kaydetti. Vali Amir Çiçek, ayrıca darbeci firari askerlerin Yunan adalarına kaçmaması için savaş gemileriyle önlemlerin alındığını da ifade etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız