FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Marmaray'da acil durum tatbikatı

TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, Marmaray’da birikecek suyun 12 adet pompayla tahliye edileceğini belirterek, tünel içindeki pompaları gösterdi. Tarihi bir proje olan Marmarayın açılmasıyla ik

2 Kasım 2013 Saat: 13:18
Marmaray'da acil durum tatbikatı
Marmaray'da acil durum tatbikatı

HABERİN VİDEOSU Tüm Videolar

Marmaray'da acil durum tatbikatı Güncel

Marmaray'da acil durum tatbikatı

TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, Marmaray’da birikecek suyun 12 adet pompayla tahliye edileceğini belirterek, tünel içindeki pompaları gösterdi.

Tarihi bir proje olan Marmaray'ın açılmasıyla iki kıta denizin altından birleşti.Vatandaşlar Marmaray'a yoğun ilgi gösterdi.TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın ve beraberindeki personel, yaşanan aksaklıkların ardından Marmaray'da acil durumtatbikatı gerçekleştirdi. TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın'ın İHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kara tünel dediğimiz yani bu girdiğimiz hattın sağ tarafındaki 'HAT1' tüplerden birisidir.Burada sol tarafımızda yaya yürüyüşü var.Burada yolcularımızı tahliye için kullanılan yollar görülmektedir.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/11/2.-MARMARAYDA-ACIL.flv[/KGVID]Beyaz lambaların arasında da kapılarımızı gösteren mavi ışıklar var.Mavi ışıkların olduğu noktalar kapıların geçiş noktalarıdır.Yani yolcularımızı kolaylıkla yönlendirilmek için levhalarımız var.Burada en yakın noktaya yolcularımızı levhalarla yönlendiriyoruz.Bu ışık ve levhalarla yolcularımızı, acil bir durum esnasında veya herhangi bir durumda tahliye gerekiyorsa diğer tüpe geçiş için kullanabiliyoruz" dedi.

"ACİL DURUMDA LEVHALARLA MAVİ IŞIĞA YÖNLENİN"

Her iki tarafta TBM ile inşa edilen tüpün uzunluğunun 11 kilometre olduğunu ifade eden İsa Apaydın, "2 adet 14 kilometrelik double tüp inşa edildi.Kapılarımız 200 metrede bir vardır.En yakın levhalarımız zaten yolcularımızı yönlendiriyor.Mavi ışığı gördüğümüzde o noktaya doğru yolcularımız kolaylıkla yönlenebiliyor" ifadelerini kullandı. Genel Müdür Yardımcısı Apaydın boğazdan geçen tünelde inerek, acil durumda vatandaşların neler yapması gerektiğini bizzat anlatarak gösterdi.Boğazın içinden geçen tünel hakkında da bilgi veren Apaydın, "Denizin altına daldırılan 11 adet tünelimiz var. Bunlar dışarıda inşa edilen tünellerdir.Bunların kesitleri şuan yuvarlaktır.Denizin altında 11 adetten oluşan tüp tünel ise dikdörtgen kesittir" şeklinde konuştu.Herhangi bir aşırı su gelmesine karşın en derin noktada 12 adet tahliye pompası olduğunu kaydeden İsa Apaydın, "Bunların tanesi 600 metreküp/saattir.Bu pompalarla belli noktalardaki suyu alıp dışarıya tahliye için kullanıyoruz" dedi.


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız