FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu21.93° C / 23° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Makedonya Devlet Bakanı Çako KSO’yu ziyaret etti

Makedenyo Devlet Bakanı Furkan Çako ve beraberindeki 6 kişiden oluşan heyet Kocaeli Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Başkan Ayhan Zeytinoğlu ile görüştüler.

20 Ağustos 2014 Saat: 17:32
Makedonya Devlet Bakanı Çako KSO’yu ziyaret etti
Makedonya Devlet Bakanı Çako KSO’yu ziyaret etti

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Odası’nda Makedon Heyet’in ziyaret toplantısına  Devlet Bakanı Çako,Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski,danışmanlar Caner İsmail,Fuad Hacı Eyüp,Sümer Sipahi,Ankara büyükelçiliği Uluslar arası İlişkiler Bölümü başkanı Habil Mustafai, TOBB Uluslarası İlişkiler biriminden Damla Çağlar,KSO Genel sekreteri Memet Barış Turabi,Genel sekreter Yardımcısı Egemen Mert, KOTO Genel Sekreteri Oktay Baltalı,Meclis Üyesi Ramazan Kadıçeşme katıldılar.

 

Makedonya Devlet Bakanı Çako,bu ziyaret amacının  Makedenyo Başbakan’ı  Nikola Gruevski’nin 15-19 Eylül 2014 tarihlerinde Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştireceğini belirterek ,bu ziyaret kapsamında  TOBB Koordinasyonunda Kocaeli,Eskişehir,Ankara,Adana ile mersin illerini kapsayan bir Road Show düzenlemesinin yapılacağını iletti. 15 Eylül 2014 tarihinde KSO ve KOTO İşbirliğinde bir iş forumu gerçekleştirilmesi,Makedenyo’da yatırım yapmakla ilgilenen bütün firmaların etkinliğe davet edilerek geniş çaplı bir toplantı gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü vurgulandı.

 

Toplantıda KSO Başkanı Zeytinoğlu, Makedenyo Devlet Bakanı Çako’nun ziyaretinden dolayı mutlu olduğunu vurgulayarak, “15 Eylül 2014 tarihinde Makedenyo Başbakanı Gruevski’nin Kocaeli’ne gelmesi bizim için onur kaynağı olacaktır.Dost ve Kardeş ülke Makedonya ile işbirliği çalışmaları çok faydalı olacaktır”  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız