CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.06° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

MAAŞIN MI VAR DERDİN VAR?

Küresel mali kriz, kimi yerde kemer sıkma politikalarına isyan eden halkları sokağa döküyor, kimi yerde de yeni uygulamalar başlatıyor. İsviçrede, finans sektöründe yüksek maaş, prim ve transfer ücret

5 Mart 2013 Saat: 15:42
MAAŞIN MI VAR DERDİN VAR?
MAAŞIN MI VAR DERDİN VAR?

Küresel mali kriz, kimi yerde kemer sıkma politikalarına isyan eden halkları sokağa döküyor, kimi yerde de yeni uygulamalar başlatıyor.
İsviçre'de, finans sektöründe yüksek maaş, prim ve transfer ücretlerine sınırlandırma getiren yeni bir yasa teklifi, halk oylamasına sunuldu. Halkın yüzde 68'inin onay verdiği yeni yasaya göre, İsviçreli şirketlerde, üst düzey yöneticilerin maaşları bütün hissedarların ortak kararıyla belirlenecek. Finans sektöründeki milyon dolarlık transfer ücretleri ve primlere de sınırlama getirilecek. Yönetim Kurulu başkanları sadece bir dönem görev yapabilecek ve bütün üst düzey yöneticilerin işten ayrılırken aldıkları yüksek kıdem tazminatlarına son verilecek.
Yeni yasayı uygulamayan yöneticileri üç yıldan başlayan hapis ve astronomik para cezaları bekliyor. İsviçre'nin başlattığı uygulama diğer ülkelere örnek olacağa benziyor. Alman politikacılar da benzer bir düzenleme için harekete geçmiş durumda.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız