KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
çağıngöz
konakkkkkk
KOCAEL TIPPP
FREKANS
Breau

KOCAELİ Hava Durumu

açık13.4° C / 15° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
Kızılkaya

Güncel

Lastik - İş Bayramlaştı

Lastik-İş Şubesi üye ve yöneticileri bayramın ikinci günü bayramlaşma programı düzenledi. Programa katılım geniş oldu

18 Temmuz 2015 Saat: 18:13
Lastik - İş Bayramlaştı
Lastik - İş Bayramlaştı

Lastik-İş Şubesi üye ve yöneticileri bayramın ikinci günü bayramlaşma programı düzenledi. Programa katılım geniş oldu

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na  (DİSK) bağlı Lastik-İş’te bayramlaşma programı düzenlendi. Genel Başkan Abdullah Karacan’ın şehir dışında olmasından dolayı katılamadığı programın ev sahipliğini Şube Başkanı Tezcan Ay üstlendi. Şube yöneticileri ve sendika üyelerinin katılımıyla kalabalık bir bayramlaşma gerçekleşti. Bayramlaşmanın ardından Şube Başkanı Ay, sendika üyelerine kısa bir konuşma yaptı. Ay’ın konuşması, sendika üyelerinin Genel Başkan Karacan lehine attığı sloganlarla sık sık kesildi.

 

MÜCADELEYE DEVAM

Şube Başkanı Ay şu ifadelere yer verdi: “Genel Başkanımız Abdullah Karacan 2 yıl önce örgütlenme kampanyası başlattığımızı açıklamıştı. Genel başkanımızın başlattığı bu kampanyanın  katkısıyla bugün sendikamızı tarih borunca yaşadığı en üst noktalara taşımış bulunuyoruz. Türkide’de bir ilk olan lastik sektöründeki taşeronları asıl işverene bağlayıp sendikalı yapılmışlardır. 7 Haziran 2015’te ülkemizde genel seçim yapıldı. Bu seçim ile Türkiye’nin önemli bir değişim sürecine ve yeni bir döneme girmiş bulunmaktadır. Bizler işçiler ve sendikalar olarak sorunlarımızın çözüme kavuşturulması için mücadeleye devam edeceğiz.

 

ETKİMİZİ ARTTIRMALIYIZ

Bu seçim sonuçlarıyla oluşacak koalisyon hükümeti hangi partiden olursa olsun tüm siyasal partiler üzerinde etkimizi arttırmalıyız. Siyasi partileri sendikal hareketin gelişip güçlenmesi, çalışanların hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi, sosyal devlet doğrultusunda politika ve programlar oluşturmaya zorlamalıyız. Yaşanan bunca gelişmeyle beraber sendikamızın bundan sonra her türlü zorluğa karşı en güçlü şekilde mücadeleye devam edeceğine olan inancımla hepinizi sevgi ve saygı ile sizlerin ve Kocaeli halkının bayramını kutluyorum.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız