FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

açık19.81° C / 23° C

açık

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KYÖD’den Coşkulu Kutlama

KYÖD’ün Cumhuriyet Bayramı kutlamasında büyük coşku yaşandı. Bayrakların sallandığı, marşların okunduğu törende bir konuşma yapan Yılmaz, cumhuriyeti korumanın Türk milletinin her ferdinin görevi olduğunu söyledi

30 Ekim 2015 Saat: 11:54
KYÖD’den Coşkulu Kutlama
KYÖD’den Coşkulu Kutlama

KYÖD’ün Cumhuriyet Bayramı kutlamasında büyük coşku yaşandı. Bayrakların sallandığı, marşların okunduğu törende bir konuşma yapan Yılmaz, cumhuriyeti korumanın Türk milletinin her ferdinin görevi olduğunu söyledi

Kocaeli Yüksel Öğrenim Derneği (KYÖD) tarafından geleneksel hale getirilen Cumhuriyet Bayramı’na ilişkin 29 Ekim Resepsiyonu, 92. yıldönümünde de coşkuyla kutlandı. Katılımcılar resepsiyona büyük ilgi ve yoğun katılım gösterdi. KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kulama programına çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de büyük ilgi gösterdi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetiminin de tam kadro hazır bulunduğu törende katılımcılara Türk bayrağı dağıtıldı. Davetliler, İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı’nı hep bir ağızdan söyledi. İç ses korosu davetlilere, halk müziklerinden oluşan bir dinleti sunarken, KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz ve yönetim kurulu tarafından, cumhuriyetin 92. yılı onuruna pasta kesildi. Yılmaz, katılımcılara bir de konuşma yaptı.

 

EN ÖNEMLİ MİRASIMIZ CUMHURİYETİMİZ

Yılmaz, yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’in ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün öneminin altını dikkatle çizerken, Türk toplumu için en önemli mirasın Cumhuriyet olduğunu söyledi. Yılmaz, “Cumhuriyet, bizlere çok büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Öncelikli görevimiz Cumhuriyeti korumaktır. Özellikle geçirdiğimiz bu zor günlerde, buna her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” dedi. Egemenliğin, kayıtsız şartsız halkın olduğunun altını çizen Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

HALK DEVLETİN SAHİBİ OLMUŞTUR

“Cumhuriyetle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin; başta kadın erkek eşitliği olmak üzere her ferdi, her alanda eşit haklara sahip olmuştur. Ulus olma bilincine kavuşmuş, halk devletin sahibi olmuştur. Ülkenin dört bir yanında üretim hamleleri başlatılmış, kılık kıyafet devrimi ile Türk halkı modern bir görüntü kazanmış, bilimde önemli atılımlar yapılmıştır. Cumhuriyet, her şeyden önce aklın ve bilimin takip edilmesi olmuştur.”

 

EĞİTİM KONUSUNDA ENDİŞELİYİZ

Mustafa Kemal Atatürk’ün en önem verdiği konunun, eğitim olduğunu vurgulayan Yılmaz, gelinen noktada eğitim konusunda endişeler duyduklarını belirtti. Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerinin dünya ile yarışamadığını ve sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle temeli sağlam çocuklar yetiştirilemediğini ifade etti. Yılmaz, eğitim konusundaki endişelerin giderilmesi için adeta gün saydıklarını söyledi.

 

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz, konuşmalarını şöyle sonlandırdı: “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlarken, başta Ulu Önder Mustafa Kemal olmak üzere, canlarını bu ülke için feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Cumhuriyete çok şey borçlu olduğumuzu ifade ediyor ve KYÖD olarak, onu yüceltmek için var gücümüzle çalışacağımızın teminatını buradan veriyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız