FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

KYÖD’de Toker Dönemi

KYÖD 13. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Turgay Yılmaz aday olmazken, yeni başkan Mehmet Toker oldu

29 Mayıs 2016 Saat: 18:17
KYÖD’de Toker Dönemi
KYÖD’de Toker Dönemi

KYÖD 13. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Turgay Yılmaz aday olmazken, yeni başkan Mehmet Toker oldu

Kentimizin önde gelen derneklerinden Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) 13. olağan genel kurul seçim işlemleri KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. 724 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda 438 oy kullanıldı.  1 geçersiz ve 1 boş oy çıkan sandıkta Mehmet Toker 220, Kahraman Yüce ise 216 oy aldı. Böylece Toker 4 oy farkla KYÖD'ün yeni başkanı seçilmiş oldu. Genel kurulda Baro Başkanı Sertif Gökçe, İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Tolga Ok, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, KYÖD eski başkanları Hakan Tanta, Haşmet Belen ve birçok dernek üyesi hazır bulundu. Genel kurulda divan başkanlığını Tamer Solakoğlu gerçekleştirdi. 

 

 

CUMHURİYET DEĞERLERİ

Genel kurulda açılış konuşmasını yapan mevcut başkan Turgay Yılmaz, “Ayakta kalmanın en önemli yolu kolektif mücadeledir. Ancak değişim ve yenileşmeyi de unutmamak gerekir. Bu doğada da böyledir. Bunun nedeni doğaya ayak uydurabilmektir. 1947 yılında kurulan derneğimizin değişim ve yenileşmeye her zaman önem vermesi ve toplumun çeşitli kesimlerine yayılabilmesi en önemli özelliğidir. Yaptığı çalışmalar toplumun tüm kesimleri tarafından takdir görmüştür. KYÖD Atatürkçülüğü, laikliği ve cumhuriyeti misyon edinmiştir. Dün olduğu gibi bugün de misyonunu kaybetmeden sağlıklı temeller üzerine kurulmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıl 70. yılına girecek derneğimizin hepimize kattığı birçok değer vardır. Görevim bitse de yine de derneğim için çalışmaya devam edeceğim ve aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

 

KENTİMİZ İÇİN ÖNEMLİ

Yılmaz’ın ardından görüşlerini belirten Baro Başkanı Sertif Gökçe ise “KYÖD 1947 yılında bir avuç üniversiteli genç tarafından kurulmuş değerli çalışmaları olan kentimizin en önemli derneklerinden birisi olarak büyümeye devam etmiştir. Kurulduğu günden bugüne değerlerini kaybetmeden mücadele eden KYÖD’ün bu kongresi kent için de baro için de çok önemlidir. Çünkü aynı değerleri savunuyoruz. Bugüne kadar birlikte çalışmalar yürüttük ve bundan sonra da yürütmeye devam edeceğimize inanıyorum. Kongrenin kentimize hayırlı olmasını temenni ediyor ve aday arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

YAPACAKLARINI ANLATTI

KYÖD’ün tarihi ve sahip olduğu değerlerden bahsederek söze başlayan başkan adayı Kahraman Yüce, “Bu kentin sanatçıları, mühendisleri, doktorları ve birçok saygın insanı derneğimizin üyesidir. Sorunların çözümünde ortak aklı önemseyen bir dernektir. Birçok demokratik kitle örgütü ve sivil toplum kuruluşu ile birlikte dayanışma içerisindedir ve buna devam edecek. Derneğimizin büyümesi çalışmalarını artırabilmesi için zorunluluktur. KYÖD için güçlü bir ekonomiye sahip olmakta önemli bir konudur. İktisadi durumu daha güçlü duruma getirerek, üye sayımızı arttıracağız. Sosyal tesislerimizi büyüteceğiz. Üyelerimizle koordineli bir çalışma yürütüp etkinliklerimizde hep bir arada duracağız” dedi. 

 

YAŞIN ÖNEMİ YOK

Yüce’nin ardından konuşan diğer başkan adayı Mehmet Toker ise deneyimlerini aktararak, “Kurucu üyelik sıfatını taşıdığım derneğimizin bir arada durması gerekiyor. Eğer bunu sağlayamazsak 6 ay içerisinde bu derneği kapatırız. Peki, bunu nasıl yaparız? Bunun konuşmasını Turgay Bey ile uzun uzun konuştuk. Bir eylem planı hazırladık. Ben bu konuşmayı yaparken KYÖD’ün başkanı olmak için yapmadım. Bu dernek bizim her şeyimiz. Ve biz hangi görevde, nerede olursak olalım derneğin etik ilkelerine uygun bir şekilde davranarak derneğimiz için iyi olan neyse onu yapmamız gerekir. Başkan adayı olarak genç kardeşimizi gördüğümde çok heyecanlandım. Bu görevde yaşın hiçbir önemi yok. KYÖD için en iyi ne olacaksa o sonuç olsun. Genç kardeşimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

 

 

KAHRAMAN YÜCE’NİN YÖNETİMİ

 

Yönetim Kurulu Asil

Kahraman Yüce, Nejat Gacar, Barkın Karan, Piraye Gök, Çağla Arslan, Özgür Mehtap, Anıl Ümit Termlioğlu, Murat Kanbur, Özlem Tegün

 

Yönetimi Kurulu Yedek

Cumhur Küçükbalkan, Barış Dönmez, Ömer Ödemiz, Ümit Yılmaz, Ozan Cangir, Oğuz Çakır, Güneş Kayalı, Nazlıgül Opak, Mehmet Şahin

Denetim Kurulu

Akif Yılmaz Kavafoğlu, Nazım Gençtürk, Volkan İnanç,

 

Denetim Kurulu Yedek

Nurhan Solakoğlu, Umutcan Özak, Ali Ocaklı

 

Disiplin Kurulu Asil

Semra Başlak, Nadir Birok, Yalçın Kayalı, Hasan Ömer Gültekin, Turgay Yılmaz

 

Disiplin Kurulu Yedek

Mahir Dönmez, Şeyda Erken Sabit Dur, Hasan Dal, Fikriye Aslandere

 

MEHMET TOKER’İN YÖNETİMİ

 

Yönetim Kurulu Asil

Ufuk Pekmertol, Didem Turan, Cemil Çetin,  Veysel İnaltekin, Bahar Uzman, Ayfer Öz, Ayşin Konak, Pelin Emir

 

Yönetim Kurulu Yedek

Aykut Çelik, Hüseyin Cemal, Demet Arslanbaş, Muharremt Köse, Hakan Yılmaz, Sinan Demir, Muharrem Çelik, Umur Alkan Akbacak, Erdem Çakır

 

Denetim Kurulu Asil

Atakan Sonugelen, Feridun Adımayan, İsmail Birtürk

 

Denetim Kurulu Yedek

Suavi Oktay, Bülent Altınyaz, Emrah Uçar,

 

Disiplin Kurulu Asil

Saffet Koşar, Fatih Mehmet Çağlar, Ömer Keskin, Tuğman Kayalı, Adnan Sancak

 

Disiplin Kurulu Yedek

Semahat Gün, Mahmut Çimen, Ezgi Ulugün, Bora Büyüktombak, Gürkan Aydın

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız