FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.54° C / 16° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Küskünler Tanıtıma Katılmadı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu özel bir programla milletvekili adaylarını tanıttı, seçim bildirgesini açıkladı. Törene ikinci dönem aday gösterilmeyen mevcut milletvekilleri Hurşit Güneş ve Mehmet Hilal Kaplan katılmadı.

20 Nisan 2015 Saat: 09:17
Küskünler Tanıtıma Katılmadı!
Küskünler Tanıtıma Katılmadı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu özel bir programla milletvekili adaylarını tanıttı, seçim bildirgesini açıkladı. ATO Kongre Merkezi’ndeki törene ikinci dönem aday gösterilmeyen mevcut milletvekilleri Hurşit Güneş ve Mehmet Hilal Kaplan katılmadı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesinde milletvekili adaylarını Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda partinin seçim bildirgesi de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklandı. Programa katılmak için CHP Kocaeli İl Başkanı Cihat Altunyuva, İl Yöneticisi Kenan Diler, Karamürsel, Darıca, Kartepe, Gölcük, Başiskele ilçe başkanları, milletvekili adaylarının tamamı otobüsle sabah erken saatlerde Ankara’ya doğru hareket etti. Programa milletvekili adayı gösterilmeyen Muhip Kanko, Ehlinaz Torun ve Fatma Gediksiz de katıldı.

 

İLK 100 GÜN

ATO’da düzenlenen program saat 11.00’de başladı. CHP’nin Kocaeli’de mevcut milletvekillerinden tekrar aday gösterilmeyen Mehmet Hilal Kaplan ve Hurşit Güneş programa katılmazken, 2. Sıra Milletvekili Adayı Haydar Akar salonda en ön sıralarda yer aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partilileri alkışlayarak selamladı. CHP lideri konuşmasında, seçim stratejisini 4 ana başlık altında açıkladı. Kılıçdaroğlu, seçmenden 4 yıl yetki isterken, ilk 100 gün ve 1 yıllık hedeflerini sıraladı. Kılçdaroğlu’nun1 saat 15 dakika sürdürdüğü konuşması işaret diline de çevrildi.

 

13 YILIN SONU

Konuşmasına salondakileri selamlayarak başlayan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Gelin hep beraber yeni bir başlangıç yapalım, gelin hep beraber yaşanacak bir Türkiye’yi yeniden inşa edelim. 13 yıl önce, ‘biz yoksullukla mücadele edeceğiz’ dediler. 13 yıl önce, ‘biz yasaklarla mücadele edeceğiz’ dediler. Şimdi 13. yılın sonundaki tabloyu arz ediyorum, 6 milyon 200 bin işsiz. 17 milyon yoksul, maaşı bin liranın altında olan 8 milyon emekli, pirim borcu olduğu için hastaneye kabul edilmeyen esnaf kardeşim, sosyal güvenlikten yoksun yüzbinlerce işçim, açlık sınırına dayanmış 1 milyondan fazla insan. Kızgın, öfkeli, kırgın genç bir grubumuz. Kölelikten hallice kalıplara sokulmak isteyen kadınlarımız.

 

YIKIP GELECEĞİZ

13. yılın sonunda ne oldu? 13 yılın sonunda milletin polisle arasını açtılar. Milletin hukukla arasını açtılar. Milletin basınla arasını açtılar, milletin sporla, sanatla, kültürle arasını açtılar. Milletin dinle, imanla arasını açtılar. Milletin devletle arasını açtılar. En önemlisi milletin milletle arasını açtılar. Bu tablo düşündürücü bir tablo. Çoluk çocuğumuzla, komşularımızla, mahallemizle, kentimizle Türkiye’mizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Tabloyu koyduk. Bu tabloda bir rakam bile yanlış değil. Bu tabloda her şey gerçek, karamsar bir tablo olduğunu biliyorum ama asla umutsuz değiliz. Bu tabloyu yakıp geçeceğiz. Yaşanacak bir Türkiye’yi el birliği ile kuracağız.” Seçim bildirgesi açıklandıktan sonra adayların isimleri tek tek okundu ve adayların fotoğrafları ekrana yansıtılarak katılımcılara tanıtıldı. Daha sonra toplantıya yarım saat ara verildi, aranın ardından Kılıçdaroğlu basına kapalı olarak adaylarla özel bir toplantı yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız