FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Kuşkan; "Partimden İstifa etmem"

10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde hem genelde, hem yerelde ufak çaplı dalgalanmalar yaşanıyor.

13 Ağustos 2014 Saat: 14:56
Kuşkan; "Partimden İstifa etmem"
Kuşkan; "Partimden İstifa etmem"

10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanı seçiminin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nde hem genelde, hem yerelde ufak çaplı dalgalanmalar yaşanıyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifasını ve kurultay isteyenler var. İl Başkanı Yalçın Kuşkan da bazı partililerin hedefinde. Ama Kuşkan, açık ve net konuşuyor: “Benim istifamı isteyenler, bireysel çıkarlarını düşünenlerdir…”

HALKIN DÖRTTE BİRİ OY KULLANMADI

Cumhurbaşkanı seçim sonuçlarını önümüzdeki günlerde düzenleyecekleri, ilçe başkanlarının da katılacağı bir toplantıda masaya yatıracaklarını belirten CHP İl Başkanı Kuşkan, seçimlerde haksız rekabet oluştuğunu vurgulayarak, “Bu bir mazeret değildir, ancak seçimlerde ciddi sıkıntılar oldu. Halkın seçime katılımı yüzde 75 oranında gerçekleşti. Seçmenlerin dörtte biri oy kullanmadı. Bu konuda ciddi bir değerlendirme yapmak gerekiyor” dedi.

SANDIKLARDA VARDIK

Cumhurbaşkanı adayları Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş’ın seviyeli bir demokrasi sınavı verdiklerini ifade eden Kuşkan, şöyle konuştu: “Eşit olmayan bir seçim yaşanmıştır. Bundan sonra da hükümeti ve AKP’de olup bitenleri yakından izleyeceğiz. Bizim partimizde demokrasi çalışır. Sandıkların yüzde 95’inde görevlimiz vardı. Bazı sandıklarda eksikliğimiz oldu, ama kayda değer değildi.”

İSTİFA ETMEYECEĞİM

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, il başkanlığından istifasını isteyenlere de açık ve net mesaj verdi. Kuşkan, “Beni buraya il delegelerimiz seçti. Delegelerimizin yüzde 72’sinin oyuyla il başkanı seçildim. Benim il başkanlığımın devam edip etmemesine de delegeler karar verir. Kişisel çıkarları için açıklama yapanların sözleri, beni değil, kendilerini bağlar. İstifamı isteyenler, kendi bireysel çıkarlarını düşünenlerden ibarettir” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız