FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu23° C / 23° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Kuşkan: Mitingin kalabalığı onların sorunu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yalçın Kuşkan, ilçe başkanları ile il binasında bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde kalan son günlerin değerlendirildiği ve sandık sorumluları hakkında görüşülen toplantıya

5 Ağustos 2014 Saat: 12:06
Kuşkan: Mitingin kalabalığı onların sorunu
Kuşkan: Mitingin kalabalığı onların sorunu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yalçın Kuşkan, ilçe başkanları ile il binasında bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde kalan son günlerin değerlendirildiği ve sandık sorumluları hakkında görüşülen toplantıya İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, Başiskele İlçe Başkanı Muharrem İnce, Dilovası İlçe Başkanı İsmail Kaya, Darıca İlçe Başkanı Selman Kösali, Çayırova İlçe Başkanı Rasim Meriç, Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, Körfez İlçe Başkanı Tuğman Kayalı, Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Kandıra İlçe Başkanı Recep Şenol ve İlçe Sekreteri Cihat Altınyuva katıldı.

Toplantıya İlçe başkanları ve milletvekillerini davet ettiklerini söyleyen CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, “İlçe başkanlarımız tam kadro burada yalnız vekillerimiz Ankara’da oldukları için toplantıya katılamadı” dedi. Hafta sonu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin son değerlendirmesini ve oluşturdukları sandık kurulları, sandık başkanlarının son durumlarının gözden geçireceklerini belirten Kuşkan, “İlçe Başkanlarımızla İlçelerde son durum nedir? Gözden kaçırdığımız neler var bunların değerlendirmesini yapacağız “ dedi. Çarşamba günü Genel Merkez’den ilimize milletvekilleri ve PM üyelerinden bir gurubun geleceğini söyleyen Kuşkan, gelecek olan gurubu ilçelere dağıtacaklarını belirtti.

GÖREVE ÇAĞIRMAK SORUMLULUĞUMUZ

AKP’nin kaldırılması yönünde karar alınmasına rağmen kaldırmadığı afişler konusunda ısrarcı tavrını değerlendiren Kuşkan, “ Bir partinin Genel Başkanı Cumhurbaşkanı adayı, başbakanı geliyorsa kenti süslemek normal şeylerdir. Biz bunu saygıyla karşılarız. Ancak bazı yerler seçim yasakları içerisindedir. Geçen seçim döneminde de şikayette bulunduk. İlçe seçim kurulu kaldırılması konusunda karar verdi. Bunun kaldırılmasını Kaymakam ve vilayet yapmalı. Yasal bir karar olmasına rağmen bu kaldırılmaz ya da savsaklanmaya çalışılıyorsa bizim yetkilileri göreve çağırmak gibi bir sorumluluğumuz var. Burası huzurlu bir kenttir. Kocaeli

70’li yıllarda kaos içerisindeyken bile huzurlu bir kentti” dedi.

ÇOK BAŞARILI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM


AKP’nin geçtiğimiz Pazar günü Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirdiği mitingi değerlendiren Kuşkan, “ Miting alanın yerini metrekaresini çok net biliyoruz. 100 bin hedef koyup 40 binlerde kalındığında çok başarılı bir miting olduğunu düşünmüyorum. Netice de bu onların sorunudur. Rakamları verirken daha dikkatli olmalılar. Yaz aylarıdır. Temmuz, Ağustos ayıdır. Taşıma yapmak kolay değildir. Zonguldak, Karabük plakalı araçlarla da olsa, her türlü imkanı da sağlasanız bunu başarmak zordur. Bunu da mitingde gördük” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız