FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kuşkan: Kent Konut kimlere hizmet ediyor?

CHP İl başkanı Yalçın Kuşkan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında ağırlıklı olarak AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ile, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kent Konut arasındaki alışveriş ilişkilerini sorguladı.

2 Eylül 2014 Saat: 15:34
Kuşkan: Kent Konut kimlere hizmet ediyor?
Kuşkan: Kent Konut kimlere hizmet ediyor?

CHP İl başkanı Yalçın Kuşkan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında ağırlıklı olarak AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ile, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kent Konut arasındaki alışveriş ilişkilerini sorguladı.

Yalçın Kuşkan basın toplantısını CHP’nin Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Av. Hüseyin Yılmaz,  Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri Şaban Sarıgülle ve Engin Taşdemir ile birlikte düzenledi. Bilindiği gibi, yerel basında AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ile, Kent Konut arasındaki alışveriş gündeme gelmiş, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Kent Konuttan  parasını ödeyerek 3 daire ve bir dükkan aldığını doğrulamıştı. CHP İl Başkanı Kuşkan, Kent Konut’ta yaşananları “Pehlivan tefrikası” olarak nitelendirdi ve şunları söyledi:

HER FIRSATTA “PARALEL YAPI”

“Kent konut, dar gelirli aileleri uygun koşullarda konut sahibi yapmak için kurulmuştur. Şimdi açıkça görülmektedir ki,  AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in sahibi olduğu Filiz A.Ş. isimli şirket Kent Konut’tan yüzde 20 ve yüzde 10 indirimli fiyat üzerinden  3 daire, 1 dükkan almıştır.  Burada Mahmut Civelek’in şirketinin satın almasından çok,  Kent Konut’un yaptığı satıştır.  Kent Konut’un partiye, belediyeye yakın kişi ve şirketlere indirimli fiyatla satış yapması yanlıştır. Kent Konut kesinlikle kuruluş amaçlarının dışına çıkmıştır. CHP İl Başkanı Kuşkan, Mahmut Civelek’ın bu olayın ortaya çıkışını “Parelel yapı”ya bağlamasının da ilginç olduğunu belirterek şöyle devam etti: “AKP’liler karıştıkları hertürlü dalavereli işi, “Paralel Yapı”nın üzerine atarak  kendilerini kurtarmanın yolunu seçiyorlar. Kent Konut ile, Civelek arasındaki bu alışverişte ‘Paralel Yapı’nın nasıl bir dahli var anlaşamadım.”

MAHMUT CİVELEK NE KADAR UYUYOR

Basın toplantısında CHP’nin Büyükşehir Meclisi Başkan Vekili Hüseyin Yılmaz da söz aldı. Yılmaz, Büyükşehir teftiş Kurulu’nun Kent Konut’ta inceleme yapacağını öğrenince umutlandıklarını, ancak bu inceleme ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde yayınlanan haberleri okuyunca hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi. Yılmaz şöyle konuştu: “Büyükşehir Belediye Başkanı, her fırsatta Kent Konut’un dar gelirli aileler için sosyal konut üreteceğini söylüyor. Karaosmanoğlu’na soruyoruz.  Kent Konut’un kuruluş amacında tarif edilen evsiz, başını sokacak evi olmayan, ev satın alacak gücü bulunmayan dar gelirli aileler profiline Mahmut Civelek ne kadar uyuyor. Sadece Belediye personeli ile engellilere uygulanması gereken indirim, AKP İl Başkanına hangi kriterlere göre uygulanabiliyor?”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız