FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.93° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kuşkan: Hedefimiz 6 milletvekili

Gebze’de çeşitli temaslarda bulunan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan 2015 genel seçimlerinde hedeflerinin 6 milletvekili olduğunu söyledi.

9 Ekim 2014 Saat: 12:29
Kuşkan: Hedefimiz 6 milletvekili
Kuşkan: Hedefimiz 6 milletvekili

Gebze’de çeşitli temaslarda bulunan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan 2015 genel seçimlerinde hedeflerinin 6 milletvekili olduğunu söyledi.

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, 2015 genel seçimleri için çalışmalara başladı. Her gün farklı ilçeleri ziyaret eden Kuşkan, İl Yöneticileri Asude Fırat Özkan ve Musa Kaymak ve Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar ile Gebze’deydi. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İl Yöneticileri Asude Fırat Özkan ve Musa Kaymak ve Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar ile birlikte bayramın birinci günü babası Hüseyin Uyanık’ı kaybeden Gebze İlçe Yönetim Kurulu üyesi Aybüke Uyanık’ı ziyaret etti. Uyanık’a baş sağlığı dileyen Kuşkan, “hastalığın aniden ortaya çıkması çok üzücü. Ancak yaşam devam ediyor. Allah sabrını veriyor. Kolay bir durum değil, ama yaşamın gerçeği bu” dedi. Taziye ziyaretinin ardından Başkan Kuşkan, Gebze de ki bazı yerel gazeteleri ziyaret etti.

KALKIŞ NOKTAMIZ BATI BÖLGESİ OLACAK

Batı bölgesinde artık sokaklarda, mahallelerde olacağız, yurttaşlarımızla daha sık bir araya geleceğiz diyerek açıklamasına başlayan CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, “Kocaeli de CHP’ye eskiye baktığımızda Leyla Atakanları, Turan Güneşleri, Erol Köseleri görüyoruz. Kocaeli bir anlamda CHP’nin kalesi idi. Ancak kentin nüfusunun artmasından dolayı bir sıkıntı yaşadık. Göç sosyolojik bir durum. Kentin batısındaki seçmen noktasında herhalde yeteri kadar temas içerisinde olamadık. Gebze’de, Çayırova’da, Dilovası’nda ve Darıca’da ki arkadaşlarımın eksiği var, gayret göstermediler demiyorum ama yeterli çabayı gösteremedik “ dedi. Bu dört ilçenin yüzde 42’lik bir bölümü oluşturduğunu söyleyen Kuşkan, “Dolayısıyla bu ilçelerde oylarımızı yükseltmemiz gerekiyor. CHP olarak kalkış noktamız bu dört ilçemiz olacak” diye konuştu.

ODAK NOKTAMIZ 6 MİLLETVEKİLİ

2015 genel seçimlerinde hedeflerinin 6 milletvekili olduğunu söyleyen Kuşkan, “Kocaeli’de 6 milletvekili çıkarmak için elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Odak noktamız bu olacak” dedi. Kocaeli’de milletvekili seçiminin ön seçimle yapılacağını belirten Kuşkan, “Ön seçimi üye bazında yapacağız. Kocaeli de 28 bin üyemiz var” ifadelerini kullandı. Ana muhalefet partisi olarak Kocaeli’de 85 tane meclis üyeleri olduğunu belirten Kuşkan, “85 meclis üyemizden 11 tanesi büyükşehirde. Bu şekilde yerel yönetimlerde sıkı bir takipçiyiz” dedi.

MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIĞI İÇİN KAPALI DEĞİLİM

Çayırova’da kongre tarihinin 18 Ekim Cumartesi günü olarak belirlendiğini söyleyen Kuşkan, “Çayırova Belediye Kültür Merkezi’nde saat 13.00 da kongremiz yapılacak. Şuan için kongrede Ali Koç, Necdet Doğan, Oruç Göbulak ve Selahattin Kaya’nın isimlerinin geçtiğini belirtti. Başkan Kuşkan 2015 genel seçimlerinde milletvekili adayı olup olmayacağı hakkında ise; “ Bu konuya kapalı değilim. Böyle bir düşüncem var. Ama henüz 7, 8 aylık bir süre var. Süreci izleyip göreceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız