FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kuşkan: Genel başkanımızın yanındayım

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, 5, 6 Eylül tarihlerinde Söğütözü Çankaya ATO’nun salonunda CHP’nin kurultayı yapılacak diyerek kurultay gündemi hakkında açıklama yaptı.

21 Ağustos 2014 Saat: 15:12
Kuşkan: Genel başkanımızın yanındayım
Kuşkan: Genel başkanımızın yanındayım

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, 5, 6 Eylül tarihlerinde Söğütözü Çankaya ATO’nun salonunda CHP’nin kurultayı yapılacak diyerek kurultay gündemi hakkında açıklama yaptı.

Kurultay hakkında Nevşehir Kapadokya bölgesinde düzenlenen İl Başkanları toplantısı yapıldığını 77 il başkanının katıldığını söyleyen Kuşkan, “Partinin genel sorunu vardır ama Kemal Kılıçdaroğlu’nu destek kararı alınmıştır” dedi. Toplantının yaklaşık 6 saat sürdüğünü söyleyen Kuşkan, “ Kapadokya’da gerçekleşen toplantıda, 5, 6 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan kurultayda izlenecek yol haritasının ve kurultayın şekli konusunda kararlar alındığını ve tüzükle ilgili bir komisyon oluşturularak bu komisyon çalışmalara başlayacağını” söyledi.

MECLİS ÜYELERİNE İSTANBUL’DA TOPLANTI

Şuana kadar mevcut Genel Başkanımız haricinde Yalova Milletvekili Muharrem İnce adaylığını açıkladı diyen Kuşkan, “Kentimize ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu. Kuşkan, “ İstanbul Levent Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde 28 Ağustos Perşembe günü 09.30-16.30 arası CHP’nin belediye meclis üyeleri için bir toplantı yapılacak. Bölge toplantıları halinde olacak olan toplantıda Marmara bölgesi İstanbul da yapılacak. Belediyelerle ilgili davranış bilgileri verilecek” dedi.

KATILIMI KESMEK GİBİ BİR DÜŞÜNCE YOK

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile devam etmesi taraftarıyım diyen Kuşkan, Kocaeli’de 21 delege arkadaşımız var. Bunlarla birlikte ilerleyen günlerde bir toplantı yapacağız. Benim kanaatim Kocaeli delegasyonu olarak Kemal Kılıçdaroğlu yönünde olacağı yönündedir” ifadelerini kullandı. Kurultayın vatandaşa basına ya da partililere kapalı olmadığını söyleyen Kuşkan, “ ancak 3 bin 4 bin kişilik salon. Bu bir olağanüstü kurultaydır. Orası müsaitmiş ve kiralandı. Yoksa katılımı kesmek gibi bir düşünce yoktur “ dedi. Bir sıkıntı olmadığını söyleyen Kuşkan,”  muhaliflerin 580 imzayı toplamasına gerek yok zaten genel başkanımız kurultayı topluyor “ diye konuştu.

GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDAYIM

Muharrem İnce bizim partilimiz değerli bir arkadaşımız diyen Kuşkan, her CHP’li gibi aday olması hakkıdır. Bir CHP’li ile ilgili bizim yorumlarımız üzücü boyutta olmamalıdır. Çok net olarak söylüyorum, Kocaeli İl Başkanı ve Kurultay Delegesi olarak ben Genel Başkanımızın yanındayım “ dedi. Kocaeli delegelerinin birçoğunun kararını ben daha önce almıştım diyen Kuşkan, bundan sonraki süreç hızlı bir şekilde devam edecek” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız