FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.32° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

''Kurultay Var Da Benim mi Haberim Yok''

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’ye ziyarette bulundu.

18 Nisan 2016 Saat: 13:59
''Kurultay Var Da Benim mi Haberim Yok''
''Kurultay Var Da Benim mi Haberim Yok''

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’ye ziyarette bulundu. Ziyarette konuşma yapan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem,” 2018’den önce kurultay var da benim mi haberim yok” dedi

MHP İstanbul Milletvekili aynı zamanda Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi olan Arzu Erdem ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP il binasına yapmış oldukları ziyarette gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İl binasında gerçekleşen ziyarete MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İl Başkan Yardımcısı Sami Açıkgöz, Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Havva Köse, MHP İzmit İlçe Halkla İlişkiler Sorumlusu Adem Zengin, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Urgancı, Türkiye Gençlik Konseyi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Sevgi Uludağ, İleri ve Akıllı Şehircilik Platformu Genel Başkanı Emirhan Akbulut ve parti yönetimi katılım gösterdi.


VİZE KONUSU 
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü vekillere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek,” İstanbul Milletvekili Arzu Erdem Kartepe’de bir lisede katılacak olduğu Avrupa Birliği Seminer programına katılmadan önce binamıza ziyaret etti. Birlikte güncel ve siyasal konular hakkında değerlendirmelerde bulunacağız” diye konuştu. Ünlü’nün ardından MHP İstanbul Miletvekili Arzu Erdem,” Altıncı aya kadar Avrupa Birliği uyum sürecinde vize serbestliği hükümetin torba anayasa kapsamında çıkardığı ve meclisten geçirdiği birçok yasa var. Bunun arkasında üyelik noktasında sonucun nasıl oluşacağını birlikte izleyeceğiz. Ben çok farklı sonuçlar geleceğine inanıyorum ve vize konusunda sonuca ulaşılacağını düşünmüyorum” dedi.


KIBRIS ZİYARETİ
Erdem konuşmalarına şöyle devam etti:” Kıbrıs heyeti olarak Genel Başkanımızın görevlendirmesiyle Kıbrıs’ta bulunduk. Oradan edindiğimiz bilgilere göre Rum ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’yle buradan giden müzakere heyeti arasında çok farklı sonuçlar doğurabilecek bir süreç izlendiğini gördük ve takip etmeye devam ediyoruz. Onun için de Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi’ne ziyarette bulunup, özellikle öğrencilerimizin ERASMUS merakları var ilgili sorularını yanıtlayacağım. Onları konferansımızda bilgilendireceğiz” diye konuştu. 


MİLLETİMİZ ALDATILIYOR
Erdem son olarak şunları söyledi:”MHP’nin hiçbir üyesinin bölünme yaşamayacağını düşünmüyorum. Bu konuda sağduyu ve ülkücü ahlakın birlikte devreye gireceğini düşünüyorum. Kurultayımızın tarihi bellidir. Mart 2018’de kurultay yapılacak. Kurultay tarihi hakkında yorum yapanların yasal bir adım atmadığını düşünüyorum. Milletimizi aldattığını düşünüyorum. Kurultay var da benim mi haberim yok. Geçen sene belirlenen tarih geçerlidir. Ülkücü iradenin tayin edeceği kararı sonucunda seçilecek olan genel başkan kim olursa onu destekleyeceğiz. Bu konuda kaygım ve endişem yok. Bu süreçle alakalı oluşturulan algıların tersine yönetileceğine inanıyorum“ diye konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız