FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KURUÇEŞME'DEKİ VAHŞETİN SONUNDA ÇOK PİŞMANIM...

Kocaeli İzmit İlçesinde meydana gelen olayda, eşi ve 3 çocuğunu korkunç bir şekilde öldüren Ramazan Geniş ilk kez hâkim karşısına çıktı. 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile yargılanan sanık “ Ne

24 Temmuz 2013 Saat: 12:33
KURUÇEŞME'DEKİ VAHŞETİN SONUNDA ÇOK PİŞMANIM...
KURUÇEŞME'DEKİ VAHŞETİN SONUNDA ÇOK PİŞMANIM...

Kocaeli İzmit İlçesinde meydana gelen olayda, eşi ve 3 çocuğunu korkunç bir şekilde öldüren Ramazan Geniş ilk kez hâkim karşısına çıktı. 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile yargılanan sanık “ Ne olduysa borç yüzünden oldu.Pişmanım affınıza sığınıyorum” dedi.

Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tutuklu sanık Ramazan Geniş ile baro tarafından atanan avukat ile olayda öldürülen Aysel Geniş’in babası Salih Aysu katıldı.Ramazan Geniş’in Babası Halil ve Annesi Gülcin ise duruşmayı salonda izledi.Mahkeme başkanı duruşmaya başlarken iddianameyi okudu.Haklarını hatırlarak savunmasını yapmasını istedi.Tutuklu sanık Ramazan Geniş “ Ben kendi halinde olan, sesiz ve sakin bir insanım.Bu olayı kendimde olmadan yaptım.Ne olduysa borç yüzünden oldu.Yaptıklarımdan çok pişmanım.Affınıza sığınıyorum” dedi. Mahkeme başkanı Geniş başka bir şey demeyince duruşmaya soru ve cevaplı olarak devam etti.İlk olarak olayın oluş şekli ile ilgili okuduğu iddianameye kendisinin bir diyeceğinin ve doğru olup olmadığını sordu. Sanık “ İddianame hatırladığım kadarıyla doğrudur” dedi.Olayın nedeninin maddi sıkıntı olup olmadığı soruldu.Sanık “Evet maddi sıkıntım vardı.Babamdan borç istedim.Ancak onunda durumu olmadığı için veremedi” dedi.Herhangi bir rahatsızlığının bulunup bulunmadığı sorulan Geniş “ Ben geçmişte herhangi bir hastalık geçirmedim.Psikolojik rahatsızlığım olmadı” dedi. Olayı hatırlayıp hatırlamadığı ve çocuklarını neden öldürdüğü sorulan Geniş” kendimde değildim.Uyandım sigara içtim.En son hatırladığım eşimin üzerinde boğazını sıktığım.nasıl bir halindeysem çocuklarıda öldürmüşüm hatırlamıyorum” şeklinde cevap verdi.Son olarak bebeği ağladığı içinmi öldürdüğü sorulan Geniş “ Bana ağlıyor gibi geldi” şeklinde cevap verdi.

EŞİM PARA İSTEMEMİ İSTEMİYORDU
Duruşmaya katılan öldürülen Aysel Geniş’in babası, çocukların dedesi Salih Aysel ise “ Canı veren de Allah alanda allahtır.Bu adam kimdir niye benim 4 canımı aldı.Ben olayı sonradan öğrendim.Borcu harcı olduğunu bilmiyorum.Bana söylemedi.Daha öncede borcu olmuştu.Söylemişti vermiştim.Söylese yine verirdim.Kızımla aralarında herhangi bir geçimsizlikleri bulunmuyordu. Şikâyetçiyim duruşmaya müdahil olmak istiyorum “ dedi.Sanıktan kayınpederinin sözleri üzerine daha önce kayınpederinden para alıp almadığı soruldu Ramazan Geniş “ Doğrudur.Kendisinden borç aldım.Ama ödeyemedim. İstesem yine verirdi.Ama eşim istememi istemiyordu” şeklinde yanıt verdi.Mahkemede daha sonra tanıklar dinlendi ev sahibi Saffet Varol Geniş ailesinin 2 yıldır kiracıları olduğunu, kirasını düzenli ödediğini, arada bir aksattığını ancak sonradan verdiğini, sanığın ailesi ve çocukları ile çok iyi geçinen bir insan olduğunu söyledi. Ramazan Geniş’in babası Halil Geniş ise “ lafin bittiği yerdeyiz.Diyecek hiçbir şey yok.Şahitlik yapmak istemiyorum” dedi. Tanık olarak dinlenen Bayram Varol ise “ Kendisi abimin kiracısıydı. Benim çocuğum ile oğlu aynı sınıfta okuyordu.Sınıf öğretmeni aradı. Ramazan’a çocuğu okula göndermesini söylemimi söyledi. Galiba okula gitmemiş.Eve gittim.Kapıyı çalacaktım.Kapıyı açık gördüm.Köye gittiklerini düşündüm.Tam çekip kapayacaktım ki içerideki dağınıklığı görüp bakmak istedim. Zehirlenmiş olabileceklerini düşündüm. Kanepelerde üstleri örtülü yatıyorlardı.Bir örtüyü kaldırdım Gökdeniz’i kanlar içinde görünce hemen kendimi dışarı atıp polisi aradım” dedi.
Mahkeme taraflara bir diyeceklerinin olup olmadığını sordu.Salih Aysu bir diyeceğinin olmadığını söyledi.Tutuklu sanık Ramazan Geniş’te bir diyeceğinin olmadığını söyledi. Sanık için CMUK tarafından atanan bayan avukat ise bir diyeceklerinin olmadığını söyleyerek, bir anlık dalgınlıkla olacak ki beraat talebinde bulundu.Mahkeme duruşmaya gelmeyen tanıkların dinlenmesine, Aysime bebeğin kesim ölüm nedeninin tespiti için dosya ve olay yeri kamera görüntülerinin adli tıp kurumuna gönderilmesine, tutuklu sanık Ramazan Geniş’in herhangi bir akıl hastalığının olup olmadığının araştırılması için Kocaeli Adli Tıp’a gönderilerek rapor hazırlanmasına ve dosya içerisindeki diğer eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı 10 Eylül 2013 tarihine erteledi.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/07/CANI-BABA.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız