CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur7.94° C / 9° C

hafif yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KURUÇEŞME KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kültür merkezleriyle kent insanına eğitim mekânları kazandırırken geleneklere de sahip çıkıyor. Kültür merkezlerinin geniş salonlarında vatandaşlar düğün, sünnet, kına gi

6 Nisan 2013 Saat: 14:48
KURUÇEŞME KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANIYOR
KURUÇEŞME KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kültür merkezleriyle kent insanına eğitim mekânları kazandırırken geleneklere de sahip çıkıyor. Kültür merkezlerinin geniş salonlarında vatandaşlar düğün, sünnet, kına gibi toplantı günlerini gerçekleştirirken, kültür merkezi bünyesinde faaliyet gösteren çeşitli kurslar halkın iş ve eğitim hayatında önemli yere sahip oluyor. Yapı özellikleri bakımından da cazip mekânlar olan kültür merkezleri sosyo-kültürel ihtiyaca cevap verecek nitelikte yapılıyor.

TESİSAT İŞLERİ YAPILIYOR
Kentin pek çok yerinde inşa edilerek faaliyet gösteren kültür merkezlerinden biri de Kuruçeşme’de yapılıyor. İnşat işleri tamamlanan yapının ısı yalıtımı ve elektrik tesisat işleri devam ediyor. Yapıya geniş bir merdivenden giriliyor. Yapıda salonun, odaların ve üst kata çıkan merdiven girişlerinin buluştuğu geniş bir bekleme alanı yer alıyor. Binanın her iki yanında bulunan kulelerin içinde merdivenler yer alıyor.

870 METREKARE ALAN
Yeni yapılan kültür yapılarından biri olan Kuruçeşme Kültür Merkezi, farklı mimari tarzıyla şekillenmeye başladı. Giriş kısmında kuleyi andıran iki yapısı bulunan merkez bu iki yapı arasında yer alan cam bölmeyle güneş ışığını yapının içine iletiyor. Bodrum, zemin ve bir kattan oluşan yapının 870 metrekare kullanım alanı bulunuyor. Yapı düğün, konferans, tiyatro ve seminer gibi sosyal aktivitelerin gerçekleşmesine imkân sağlıyor.

AMFİ NİKÂH SALONU
Kuruçeşme Fatih Mahallesinde yapımı süren kültür merkezinin tuğla örme işleri devam ediyor. Yapını çevresindeki boş alanlar taş dolgu yapılarak düzenleniyor. Spor amaçlı olarak da kullanılabilecek binada spor salonu yer alıyor. Binanın bodrum katında 160 kişilik amfi şeklinde nikâh salonu bulunuyor. Binada sergi amaçlı fuaye odası ve nikah memur odası, sanatçı odaları ve servis amaçlı mutfak diğer bölümler arasında yer alıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız