FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kurtulmuş STK’lara Seslendi: Vekil Gibi Çalışın

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş KOTO binasında bulunan Beytül Kebap’ta bir araya geldi.

15 Şubat 2016 Saat: 11:18
Kurtulmuş STK’lara Seslendi: Vekil Gibi Çalışın
Kurtulmuş STK’lara Seslendi: Vekil Gibi Çalışın

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş KOTO binasında bulunan Beytül Kebap’ta bir araya geldi. Buluşmada konuşan Kurtulmuş, “Her biriniz kendinizi AKP’nin milletvekili olarak görün ve ona göre çalışın” diye seslendi

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş KOTO binasında bulunan Beytül Kebap’ta ilimizde faaliyet gösteren STK’lar ile bir araya geldi. "Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları" programına Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un yanı sıra Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katılım gösterdi.

 

SORUMLULUK BİLİYORUZ

Yemeğin ardından konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “2015’te yoğun bir süreç geçirdik. İki tane üst üste seçim atlattık. Sizleri her zaman yanımızda gördük. 2 gün içinde temayül yapmaya karar verdik hiç ikiletmeden geldiniz. Yine başka organizasyonlarda yanımızda oldunuz. Bizim muhabbetimiz bir kerelik değil. 1 Kasım seçimlerinde sizin takdirinizle yüzde 56,5 oy aldık. Bunun kibrine asla kapılmıyoruz. Kocaeli’ye hizmeti bir sorumluluk biliyoruz” dedi.

 

ENGEL KOYDULAR

Ceyhan’dan sonra söz alan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Türkiye 1 Kasım’dan sonra siyasi bir döneme girdi. İki yılda 4 seçim yaptık. Önümüzde 4 koca yıl var bu yıllarda seçim olmayacak. İstikrar devam edecek. Milletin 1 Kasım’da oy vermesinin nedeni buydu. Bizde sorumluluklarımızı biliyoruz. Ama maalesef istikrarı hazmedemeyen iç ve dış güçler oldu. Türkiye’nin olumlu bir gündemi olması gerekirken maalesef birileri Türkiye’nin önüne engeller koymaya kalktı”  ifadelerine yer verdi.

 

MÜSLÜMAN KANI AKIYOR

Konuşmasını sürdüren Kurtulmuş,‘’Türkiye ne zaman yükselsek zaten hep bir engeller konuluyor, çelmeler takılıyor diyen Prof.Dr.Kurtulmuş “Bunu geçmişte çok yaşadık. Rus orduları, Amerika orduları kimi istiyorsanız bu bölgede. Hiçbir sorunu çözemeyen Birleşmiş Milletler görevde. Bu da yeni çatışmaları körüklüyor. Sahada olan gariban Mehmet ve Ayşe’lere oluyor. Oluk oluk Müslüman kanı akıyor. Türkiye 2002 yılından itibaren istikrarına devam etti. Bütün ülkelerde fay kırıkları varken Türkiye yol aldı. İşte çekemedikleri budur. Türkiye güçlü bir siyasi iktidar ile yola devam ediyor” açıklamasında bulundu.

 

CÜMLE ALEM BİLSİN

Türkiye 20 Temmuz’dan sonra terör ile karşı karşıya kaldığını belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş “Cümle alem bilsin ki bu terör aygıtları kullanılmaz hale gelene kadar terörle mücadelemiz devam edecek. Türkiye daha önce gezi ve başka badireler ile içeri çekilmeye çalışıldı. Çok şükür bunu da atlattık. Çok şükür sandık var, Türkiye bir Mısır ve bir Suriye olmadıysa bunun demokrasinin işlenmesinde büyük payı var. Her zaman fikirleriniz ve çalışmalarınız bizim için değil. Biz yukarda oturup siyaset yapan değiliz. Hepimiz sahadayız. 7 vekilimiz var ama inşallah daha fazla olur. Her biriniz kendinizi AKP’nin milletvekili olarak görün ve ona göre çalışın” ifadelerini kullandı.  

 

KERVAN YÜRÜR             

Önümüzde ki tablodan sakın bir karamsarlığa kapılmayın diyen Kurtulmuş “Kervan yürüdü hiç merak etmeyin. Millet ne badireler atlattı bunu da atlatır. Dualarımızı ve gayretlerimizi arttıracağız. Bu millet çok büyük potansiyeli olan bir millet. Herkesin işi gücü Türkiye’nin dünyada dengeleri değiştiren bir devlet olması. Bir asır öncesinin hesabı görülüyor. Türk ile Kürdü bölmeye çalışıyorlar avucunuzu yalarsınız. Türkün Kürt’ten başka kaderi yoktur” şeklinde konuştu.

 

KIYAMETE KADAR

Milletin bugün karşılaşılan fitne fesadı geride bırakacağını belirten Numan Kurtulmuş, "Biz Türkler ve Kürtler tesadüfen bir arada değiliz. Bu memlekette Selahaddin Eyyubi'nin, Kılıç Arslan'ın çocukları olarak bin küsur senedir komşuyuz, akrabayız, hepimiz aynı kültürün içerisinden insanlarız. Bu memleketteki insanlarımızın hepsi biliyor ki; hiçbir etnik kökenin farklı bir geleceği, istikbali yoktur. Biz kardeş, dost, akraba olarak kıyamete kadar birlikte yaşayacağız” dedi.

 

GÜCÜ YETMEYECEKTİR

Fitne fesatçılar yaptıkları işlere devam edecekler diyen Kurtulmuş “Türkiye bu badireyi atlatacak ve yoluna devam edecektir. Bizler bu siyasi kararlılıktan hiç vazgeçmeyeceğiz. Silopi'de, Cizre'de parantez kapanıyor. Aynı şekilde Sur'da ve diğer yerlerde de bunu yapacağız. Şimdi zaman Türkiye'de terör örgütünün ortaya çıkarttığı tüm kayıpları, tüm yaraları beraber sarmaktır. Kimsenin Türkiye'yi Ortadoğu'daki ülkelere benzetmeye gücü yetmeyecektir. Bunların tüm sebebi de Türkiye'nin bu coğrafyanın kilit taşı olmasıdır. Biz buna müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

 

FİLDİŞİ KULEDE OTURMUYORUZ

Bütün ülkelerde sosyolojik fay hatları ortaya çıkarken, Türkiye'nin çok hızlı bir şekilde yoluna devam ettiğini kaydeden Kurtulmuş, "Sandık olduğu için Türkiye tek partili dönemden sonra yolunu açtı yürüdü. Eğer Türkiye bir Mısır olmadıysa demokrasinin her şeye rağmen iyi bir şekilde işlemesinden ötürüdür. Bu milletin böyle bir feraseti var. Şimdi oyunuza başvurma imkanımız yok. Ama her zaman fikirleriniz ve çalışmalarınız bizim için değerlidir. Biz fildişi kulede oturup siyaset yapan bir kadro değiliz” dedi. 

 

YİRMİ ÜLKE ÇIKTI

O Cizre'de çukurları açıp içine bomba koyan, o beyni yıkanmış çocuk kendi başına hareket etmiyor diyen Kurtulmuş “Onu kullanarak bir asır öncesinin hesabını görüyorlar. Kimsenin dinine, diline, ırkına bakmadan asırlarca yaşamış Balkanlar'dan belki de 20 tane ülke çıktı. Aynı şekilde Arap yarımadası da 20 yıl içerisinde bertaraf edildi. Şimdi ancak ve ancak bir büyük kültürün sahibi olan insanlar bu kalkınmayı sağlayabilir. Bu coğrafyanın insanlarının bir asır evle aralarında bu suni sınırlar yoktu. Bugün de gönül coğrafyamızdan bu suni sınırları kaldırmak bizim görevimizdir. Biz bu sınırları kaldırmak için üzerimize düşeni yapacağız" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız