FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Kumpas üssü Cengiz Topel çıktı

İlker Başbuğun çeşitli basın kuruluşlarına yaptığı açıklamada bahsettiği Kumpas Üssü Cengiz Topel Havalimanındaki postane çıktı. Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğun yaptığı açıklamada bahsettiği

25 Temmuz 2014 Saat: 10:54
Kumpas üssü Cengiz Topel çıktı
Kumpas üssü Cengiz Topel çıktı

İlker Başbuğ'un çeşitli basın kuruluşlarına yaptığı açıklamada bahsettiği 'Kumpas Üssü' Cengiz Topel Havalimanındaki postane çıktı.

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un yaptığı açıklamada bahsettiği ve '’TSK aleyhindeki ihbar mektupları oradan atılıyordu' dediği yerin, Cengiz Topel Havalimanındaki postane olduğu belirlendi.

Başbuğ, Gazeteport yazarı Mete Yarar'a yaptığı açıklamada ''MİT ihbar mektuplarını tarafıma iletirdi.Ben de Müsteşar’dan bu isimsiz ihbar mektuplarının hangi askeri personel tarından atıldığının bulunmasını isterdim.Mektuplar hep aynı yerden atılıyordu.Bize kamera kayıtlarını getirdiklerinde, bu personeli bulabileceğimizi söyledim.O postaneden o mektuplar atılmaya devam etti ama görüntüler bize ulaşmadı'' demişti.

MİT ''ARIZALI'' DEDİ

Başbuğ'un bahsettiği TSK aleyhindeki ihbarların, Cengiz Topel Havalimanı yanındaki postaneden atılan mektuplarla gerçekleştiği öğrenildi.Başbuğ, mektupları yazanları ortaya çıkarmak için MİT'e başvurduğunu ancak MİT'in yardımcı olmadığını belirtti.İhbar mektuplarını atanları bulmak için kamera görüntülerini MİT'ten istediklerini belirten Başbuğ bu konudaki yakınmasını şöyle aktarmıştı: ''Yasal yetkimi kullanarak MİT Müsteşarı’ndan talep ediyorum: Diyorum ki; bakın bunların hepsi aynı günlerde, aynı postaneden atılmış.Kamera yok mu orada? Bana bunları atanı tespit edin.Görüntüleri bize verin biz tespit edelim.Zira askeri personeli biz kolayca tanırız.Onu bulsak zaten olayın karargahına gireceğiz.Kumpas ortaya çıkacak.İhbarcının söyledikleri doğru ise yargıya göndereceğim, böylece sorumlular adalete hesap verecek.Ama iftira ve kumpas ise bunu da ortaya çıkaracağım.MİT Müsteşarı 'Peki efendim' diyor, bir hafta sonra 'Ne oldu?' diye soruyoruz, 'Araştırıyoruz' diye cevap veriyor.İki hafta sonra tekrar soruyoruz; 'Arızalıydı' diyor''

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız