FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.49° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KSO’dan Komitelere Ödül

KSO’nun geleneksel hale getirdiği “Müşterek Meslek Komiteleri” toplantısında başarılı komitelere ödülleri sunuldu

7 Aralık 2015 Saat: 12:13
KSO’dan Komitelere Ödül
KSO’dan Komitelere Ödül

KSO’nun geleneksel hale getirdiği “Müşterek Meslek Komiteleri” toplantısında başarılı komitelere ödülleri sunuldu

Kocaeli Sanayi Odası’nın (KSO) geleneksel hale getirdiği “Müşterek Meslek Komiteleri” toplantılarını sürdürüyor. Bu çerçevede KSO Meslek Komite üyelerinden toplam 83 kişi, hafta sonu Kartepe Green Park Otel’de bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, Meslek Komitelerinin çalışmalarını aktardı. Tuğrul, 9 ve 10’ncu Meslek Komitelerinin 3 ayrı dalda başarı sağladıklarını vurgulayarak, “Bu nedenle bu komitelere ödül vereceğiz” dedi.

 

HÜKÜMET PROGRAMI

Toplantıda bir konuşma yapan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ise, bu toplantıların odaya çok şey kazandırdığını ifade etti. Hükümet programıyla ilgili de konuşan Zeytinoğlu, “Dışa bağımlılığın yüksek olduğu sektörlerde, yerli ürün ve teknolojilerin geliştirilmesine yönelik araştırma programları desteklenerek etkinleştirilecek. Yine öncelikli sektörlerde teknolojik ürün yatırımları ve prototip geliştirme süreçleri desteklenecek. Büyük ölçekli yatırımları ve stratejik sektörler teşvik edilmeye devam edilecek. Kamu alımlarının kaldıraç gücü kullanılarak yerli teknoloji ve üretimin geliştirilmesi amaçlanıyor. Yüksek teknolojili ürünlerde kamu alım garantisine dayalı üretim yapılabilmesi için ürün bazlı yerli tedarik modelleri geliştirilerek uygulanacak. Yerlilik oranını artırmak amacıyla, tedarik zincirindeki işletmeler arasındaki işbirliğini ve katma değer artışını sağlayacak kümelenme faaliyetleri desteklenecek” dedi.

 

ÇALIŞTAY YAPILACAK

Hükümete iletilecek beklentilerle ilgili çalıştay yapacaklarına vurgu yapan Zeytinoğlu, “Çalıştaya hazırlık amacıyla 8 komisyonumuz geçtiğimiz hafta kendi aralarında toplantılar yaptılar. Bugün sizlerden hükümete iletilecek en önemli beş konuyu belirlemenizi bekliyoruz” dedi. KSO Meslek Komitesi üyeleri daha sonra Üniversite-Sanayi İşbirliği, Ekonomi, Mesleki Eğitim, KOBİ’lerin Geliştirilmesi, Çevre, Mevzuat, Limanlar ve Lojistik, Enerji ve OSB’ler  başlığı altında 8 ayrı masada gruplaşarak çalışmalarını başlattı. Ardından her konuda çeşitli sunumlar yapıldı.

 

ÖDÜLE HAK KAZANAN KOMİTELER

Toplantıda başarılı Meslek Komitelerine ödülleri sırasıyla verildi. Tespit edilen verilere göre  9 ve 10’ncu Meslek Komiteleri üç ayrı dalda ödül kazandı. 9. ve 10. Meslek Komiteleri olan “Boya ve Sanayi Gazları Sanayi Grubu” ve “Temel Kimyasal Ürünler Sanayi Grubu” toplam 73 öneri ile en fazla öneri getirme, 6 faaliyet ile en fazla meslek grubu faaliyeti yapma ve 11 sonuç sayısı ile en fazla alınan kararları sonuçlandırma komite olarak ödül kazandı. En fazla katılım sağlayan komite olarak yüzde 91’lik başarı oranı ile 19’ncu Meslek Komitesi olan Fabrikasyon Metal Ürünleri Sanayi Grubu”, en fazla görüş bildiren komiteler olarak toplam 13 görüş ile 24. ve 25. Meslek Komiteleri Motorlu Kara Taşıtları ve Yan Sanayi Ürünleri Sanayi Grubu ve Diğer Ulaşım Araçları Bakım ve Onarım Sanayi Grubu, en fazla üye ziyareti olarak Hazır Yemek ve Şekerleme Sanayi Grubu, en fazla müşterek toplantıya katılım sağlayan komite olarak yüzde 75 başarı oranı ile 22. Meslek Komitesi olan İşlenmiş Metal Ürünleri Sanayi Grubu ödülü aldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız