FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur20.68° C / 22° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KSMMMO'nın Başkanı Seçildi

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın meclis başkanı seçimi sonucunda Okşin Beçet aldığı 48 oy ile ipi göğüsledi

29 Eylül 2016 Saat: 09:36
KSMMMO'nın Başkanı Seçildi
KSMMMO'nın Başkanı Seçildi

İLK MECLİS TOPLANTISI    
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın (KSMMMO) 29 Mayıs  tarihinde gerçekleşen kongrede mevcut başkan Fikret Gökmen yeniden başkan seçilmişti. KSMMMO bugün Alikahya’da bulunan oda binasında ilk meclis toplantısını yaptı. Ayrıca meclis toplantısında meclis başkanı seçimi yapıldı. 119 meclis üyesinin oy kullanma hakkının bulunduğu seçimde 114 kişi oy kullandı. 2 oy geçersiz sayıldı. Okşin Beçet aldığı 48 oy ile meclis başkanı seçilirken sandıktan Ali Odabaş’a 47, Şakir Süloğlu’na ise 17 oy çıktı. Seçimin geçici Heyet Başkanı Murat Biçer olurken yardımcılıklarını ise Namaz Koçak, Nedim Kandaz, Seda Uçan Oruç ve Veysel Çelik üstlendi. Meclis seçiminde Oda Başkanı Fikret Gökmen’de yer aldı. 

MECLİS HEP ÜRETTİ
Seçim öncesinde konuşma yapan Meclis Başkan Adayı Ali Odabaş, “Türkiye’nin en büyük odası olan mali müşavirler odasında Kocaeli hep ilkleri yaptı. Hem canlı, dinamik ve üreten bir oda oldu. Ben de bu odanın ufacık bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Bu meclis hep üreten oldu. Alınan kararların yönetime nasıl ışık tuttuğunu bilenlerdenim. Siyasiler ve vekiller burada kendilerini bizlere anlatmak için sıraya giriyordu. Bu oda da meclis başkanlık yapmak bir onurdur” dedi.

BU BİR YARIŞTIR
Odabaş şunları söyledi: “Bu göreve talip oldum. Görevin bir onu olduğunu biliyorum. Birlikte bir şeyler üretmek ve yapmak için bu kararı aldım. Diğer adaylar sevdiğim saydığım arkadaşlar. Hepsinin bu işi en iyi yapacağına hepimiz inanıyoruz. Ama bu bir yarıştır. Bu yarışa karar verecek olan sizlersiniz. Üreten meclisin nasıl olabileceğini Kocaeli’den Türkiye’ye göstereceğiz. Kim seçilirse seçilsin herkes bir şey üretecektir. Şuna oy verin demiyorum, herkes layık olana oy verecektir” 

DİYALOG MECLİSİ OLSUN
Bir diğer Meclis Başkan Adayı Okşin Becet şu ifadelere yer verdi: “İlk defa bu kürsüde karşınızda söz alıyorum, bu sebepten dolayı heyecanlıyım. Farklı kürsülerde bugüne kadar çok konuştum ama bu mecliste kürsüye gelip konuşmak hiç nasip olmadı. Bu meclis benim için kutsal bir mekan. Mali Müşavirlik benim onurum. Mecliste projem diyalog meclisi olsun. Ortak paydayı birlikte belirleyelim. Gündemi birlikte belirleyelim, konuyu bize getirin oturup tartışalım” 

HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİM
Son olarak konuşma yapan Meclis Başkan Adayı Şakir Süloğlu, “Mesleki, sosyal ve kültürel alanlarda STK çalışmalarım var. Kocaeli Bağımsız Denetçiler Derneği’ni kurdum. Mesleğimize ve meslektaşlarımıza katkı sağlayacak projeler geliştirmek öncelikli hedefimiz olacak. Mali Müşavirleri sadece defter tutmaya sıkıştırılmış alandan kurtarma hedeflerimiz var. Oda ve meclis üyelerinin Kocaeli gündeminde hak ettiği yere gelmesine katkı sağlayacağım. Bizler asla kavgadan yana değiliz. Yapmak isteyenlere fırsat vermeyiz. Mücadelemiz meslek ve meslektaşlara katma değer katmaya yönelik olacaktır” ifadelerini kullandı. 

Okşin Beçet’in yardımcıları:
Daimi Gümüş, Ayşegül Bakal, Ekrem Kılavuz.
Şakir Süloğlu’nun yardımcıları:
Ahmet Erdem, Ahu Arzu Yücel, Kutlay Özer.
Ali Odabaş’ın yardımcılar:
Mümtaz Atmaca, Ali Yazıcı, Osman Türk. 
 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız