FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KSMMMO’dan hem eğitim hem tören

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO), Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı ile birlikte üyelerine yönelik eğitim semineri gerçekleştirdi.

11 Mart 2015 Saat: 18:14
KSMMMO’dan hem eğitim hem tören
KSMMMO’dan hem eğitim hem tören

KSMMO ve Vergi Dairesi Başkanlığı işbirliğinde bir seminer gerçekleştirildi. Eğitim semineriyle birlikte ayrıca mesleğe ilk adımını atan meslek mensuplarına gerçekleştirilen törenle ruhsatları takdim edildi. KSMMMO hizmet binasında gerçekleştirilen etkinliklerde konuşan KSMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Gökmen, “Odamızda birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün hem eğitim seminerimizi hem de ruhsat törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bugün mesleğe ilk adımını atan genç meslektaşlarımızın katkılarıyla, odamızı daha iyi noktalara taşıyacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

AB’DEN YÜZDE 8 GERİDEYİZ
Gökmen’in ardından “Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele” başlıklı bir sunum gerçekleştiren Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun ise, “Ülkemizin en önemli sorunlarından biri kayıt dışı ekonomidir. Ülkemizde kayıt dışı ekonomi yüzde 26’yı bulurken bu rakam Avrupa Birliği ülkelerinde ortalama yüzde 18 dolaylarındadır. Gelişmiş ülkelere bakıldığında kayıt dışı ekonominin yüzde 10 seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Ayrıca ülkemizin 2018 yılı hedefi yüzde 21.5’tir. Kayıt dışı ekonominin sonucunda haksız rekabet oluşmaktadır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

ÖNCE SUNUM ARDINDAN RUHSAT
Coşkun’un ardından ise Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Mustafa Küçükbalkaya “Özel Esaslar”, diğer Grup Müdürü Halil İbrahim Temiz ise “Gelir Vergisi Beyanı” konusunda üyeleri bilgilendirdi. Sunumların ardından ise mesleğe ilk adımını atan altı kişiye ruhsatları törenle verildi. Süleyman Yalçın, Mehmet Eğrekçi, Mehmet Güner, Hıfzı Bölük, Şengül Capgulaş ve Gökhan Ataş’a meslek ruhsatları KSMMMO Başkanı Gökmen ve diğer katılımcılar tarafından verildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız