FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.53° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Yaşam

KSMMMO’da 5 aday yarışacak

KSMMMO’da bu hafta sonu genel kurul heyecanı yaşanacak. Yarın odada genel kurul toplantısı yapılacak, yarın ise seçim yapılacak. Seçimde 5 başkan adayı yarışacak

28 Mayıs 2016 Saat: 09:26
KSMMMO’da 5 aday yarışacak
KSMMMO’da 5 aday yarışacak

KSMMMO’da bu hafta sonu genel kurul heyecanı yaşanacak. Yarın odada genel kurul toplantısı yapılacak, yarın ise seçim yapılacak. Seçimde 5 başkan adayı yarışacak

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (KSMMMO) bu hafta sonu genel kurul heyecanı yaşanacak. Yarın oda binasında genel kurul toplantısı gerçekleştirilecek. Mevcut Başkan Fikret Gökmen ve oda yönetiminin maliyet ve faaliyet raporları oylanacak. Daha sonra ise mevcut Başkan Fikret Gökmen, Değişim Grubu adayı Taner Öner, Meslekte Birlik Grubu’nun adayı Hamit Akbulut ve bağımsız aday Savaş Yıldız  ve Aktif Grup’un adayı Tülin Keçeci Güngör, adaylık konuşması yaparak genel kurul üyelerini etkilemeye çalışacak.

 

BÜYÜK YARIŞ

KSMMMO 22. Olağan Genel Kurulu’nda çok çetin bir başkanlık yarışı yaşanacak. Mevcut Başkan Fikret Gökmen’in yeniden başkan adayı olacağı zaten biliniyordu. Gökmen’in en ciddi rakipleri Değişim Grubu’nun adayı Taner Öner ve Meslekte Birlik Grubu’nun adayı Hamit Akbulut ve Aktif Grup’un adayı Tülin Keçeci Güngör. Bu dört ismin yanı sıra hiçbir grup içerisinde yer almadan bağımsız olarak aday olan Savaş Yıldız da başkanlık için yarışacak.

 

LİSTEYİ DELMİŞTİ

Bilindiği gibi son genel kurulda Fikret Gökmen başkan olurken, aldığı oyla listeyi delen Taner Öner yönetimde sekreter olarak görev üstenmişti. Gebzeli bağımsız denetçi Taner Öner, bu seçimde yeniden Değişim Grubu’nun başkan adayı olarak yarışacak. Yine mevcut Başkan Fikret Gökmen ve Değişim Grubu’nun başkan adayı Taner Öner arasında çok ciddi bir yarış yaşanması bekleniyor.

 

1580 ÜYE OY KULLANACAK

Muhasebeciler Odası’nda üye olarak 3 yılını dolduran herkes, yönetim kurulunda ya da oda başkanlığına aday olabiliyor. Genel kurul sonucunda 7 yönetim kurulu üyesi, 3 denetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi ve 24 üst kurul delegesi seçilecek kongrede seçimler sonrasında kazanan grup kendi içerisinde oda başkanını seçecek. Genel kurulda bin 580 oda üyesinin oy kullanma hakkı bulunuyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız