KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık25.37° C / 27° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

KPSS'ye Girecekler Dikkat!

ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulu Sınava Girecekleri Uyardı

15 Ekim 2016 Saat: 13:25
 ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulu, KPSS Kocaeli Sınavı
KPSS'ye Girecekler Dikkat!


ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulu Sınava Girecekleri Uyardı

1)​ Kamu Personel Seçme Sınavı (2016-KPSS Ön Lisans Düzeyi) tarih ve saati:

SINAV ADI

SINAV TARİH VE SAATİ

SINAV SÜRESİ

KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI

2016-KPSS ÖN LİSANS

16 EKİM 2016

09.30

120 dk.

2)​ İlimiz genelinde 2016- KPSS Ön Lisans bina ve aday sayılarına ilişkin bilgiler;

SINAVIN YAPILACAĞI MERKEZLER

ADAY SAYISI

BİNA SAYISI

İZMİT

17181

62

GEBZE

15206

49

GÖLCÜK

4003

10

KÖRFEZ

3930

10

KARAMÜRSEL

1602

9

TOPLAM

41922

140

3)​ Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak;

. Çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb.cihazlarla, kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla(basit başörtü iğnesi ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik /mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç) banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla,

Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinası vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,

Her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,

. Kalem, silgi, kalemtraş, müsvedde kağıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete, vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinası vb. araçlarla,

. Yiyecek, su hariç içecek vb. gıda maddeleriyle,

. İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla

sınav binalarına girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında veya sınavdan sonra bu araç gereç ve eşyaları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

4)​ Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece aday şifreleri ile internetten kendilerinin edinecekleriSınava Giriş Belgesi ve T.C. Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartı veyasüresi geçerli pasaportu ile alınacaklardır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.

5)​ Sınava giren adaylardan ilgili sınava ait Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/süresi geçerli pasaportu yanında olmayan adaylar kesinlikle sınav binalarına alınmayacaktır.

6)​ 

7)​ Sınav Giriş Belgesi yanlarında olmayan adaylar ilgili belgelerini sınav günlerinde Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi ÖSYM Bürosundan ve Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık Binasından alabileceklerdir.

8)​ Nüfus Cüzdanları olmayan adaylar sınava alınamadığından İzmit, Körfez, Gebze, Gölcük ve Karamürsel İlçeleri Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri 16 Ekim 2016 Pazar günü 07.00 ile 10.15 saatleri arasında açık olacak ve sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafını yanında getiren adaylara “T.C. Nüfus Cüzdanı” vereceklerdir.

9)​ Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, bir adet silgi, bir adet kalemtraş ve peçete ÖSYM tarafından her bir aday için temin edilecektir. Adaylar sınava sadece şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

10)​ Sınav başladıktan sonra, sınavın toplam süresinin 3/4’ü (90 dk.) kadar zaman geçmeden ve son15 dakika içerisinde adaylar sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaklardır.

11)​ Bina girişinde yığılmaya yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

12)​ Sınavın yapıldığı her salona en az bir adet duvar saati ÖSYM tarafından temin edilecektir.

13)​ Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaktır. Sınav salonundan dışarıya çıkan aday kesinlikle sınav salonuna geri alınmayacaktır. Sınavın toplam süresinin 3/4'ü (90 dk.) tamamlanmadan sınav salonundan ayrılan aday, bu süre doluncaya kadar sınav binası içerisinde bekletilecektir.

14)​ Sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla; sınav yapılacak binaların yakınında pazar kurulmayacak, araçların klakson çalmalarına, araç konvoyları oluşturulmasına ve inşaat çalışması yapılmasına izin verilmeyecek ve bu konuda ilgili kurumlar tarafından gerekli tedbirler alınacaktır.

Tüm adaylara üstün başarılar dileriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulu

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız