FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KPSS Ortaöğrenim ve Önlisans Başvuruları Başlıyor

Başvurular 9 Ağustos ile 24 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. KPSS 2016 Sınav ücretleri ne kadar. Başvurular, nasıl yapılacak başvurularda herhangi bir ücret alınacak mıdır?Detaylar haberimizde...

8 Ağustos 2016 Saat: 10:57
KPSS Ortaöğrenim ve Önlisans Başvuruları Başlıyor
KPSS Ortaöğrenim ve Önlisans Başvuruları Başlıyor

Başvurular, ÖSYM’nin belirlemiş olduğu başvuru merkezlerince yapılacaktır. Başvuracak olanlar, aday başvuru formunu ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden alıp başvuru merkezlerini ziyaret ederek, başvurularını yapacaklardır. Başvuru merkezleri sadece hafta içi ve mesai saati süresince başvuru almaktadır. Başvuru merkezine gidip başvurularını yapan adaylar, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvurularını kontrol edip ileride bir aksilik yaşamamaları için bilgilerin doğruluğunu teyit etmeleri gerekmektedir. Başvurular 24 Ağustos 2016 tarihinde sona ermektedir.

Başvuracak adayların 2016 KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Kılavuzunda yer alan bilgileri detaylıca incelemeleri tavsiye edilmektedir. Bu kılavuzda başvuru süreci, sınav süreci, değerlendirme ve yerleştirme hakkında adaylar detaylı bilgiye sahip olabilirler.

Adayların KPSS başvurularını yapmadan önce başvuru ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. Sınav ücretini yatırdıktan sonra başvuru merkezlerine aday başvuru formlarıyla giderek başvurularını yapabileceklerdir. Tek oturum için başvuru ücreti 50 lira olarak belirtilmiştir.

KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Ne Zaman Gerçekleşecek?

ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan bilgilere göre , 2016 KPSS/Ön Lisans 22 Ekim 2016'da, 2016 KPSS/Ortaöğretim 23 Ekim 2016'da, 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans kapsamında uygulanacak din hizmetleri alan bilgisi testi (DHBT 2016) ise 6 Kasım 2016'da yapılacaktır.

Ekim Ayındaki KPSS’ye Kimler Başvurabilir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı’na ortaöğretim kurumlarından, önlisans programlarından mezun olanlar ile mezun olacağı kesin adaylar başvurabilecektir. Yönetmelik A ve B grubu olmak üzere iki gruba ayrılmıştır. Yönetmeliğin A Grubu olarak tanımladığı kadrolar için KPSS sonucu ile kamu kurum ve kuruluşlarına başvurdukları tarihte, B Grubu kadrolar için ÖSYM'ye Tercih Formlarını teslim ettikleri tarihte mezun durumda olmaları şarttır.

A grubu kadrolarda; merkezi bir yerleştirme yapılmaz. Başvurdukları kurum tarafından bir giriş sınavı düzenlenir. Bu giriş sınavı genellikle yazılı ve sözlü olmaktadır. B grubu kadrolar ise; merkezi olarak adayların KPSS puanı dikkate alınarak yapılan yerleştirmelerdir.

KPSS 2016 Sınav ücretleri ne kadar

ÖSYM daha önceden yaptığı KPSS 2016 Lisans sınavında her bir oturuma girmek isteyen adaylardan 55,00 TL sınav ücreti almıştı. KPSS Ortaöğretim ve Önlisans sınavlarında da adaylardan 55 TL sınav ücreti alınması beklenmektedir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız