CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10° C / 10° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOÜ'DE VOLEYBOLLU PROTESTO

Kocaeli Üniversitesinde geçtiğimiz yıl 6 ve 7 Kasımda gerçekleştirilen protesto gösterilerinin ardından haklarında soruşturma açılan 158 öğrenciden 34ünün bir yarıyıl uzaklaştırma cezası verilmesini p

7 Mart 2013 Saat: 13:52
KOÜ'DE VOLEYBOLLU PROTESTO
KOÜ'DE VOLEYBOLLU PROTESTO

Kocaeli Üniversitesi'nde geçtiğimiz yıl 6 ve 7 Kasım'da gerçekleştirilen protesto gösterilerinin ardından haklarında soruşturma açılan 158 öğrenciden 34'ünün bir yarıyıl uzaklaştırma cezası verilmesini protesto etmek isteyen öğrenciler sıra dışı bir yönteme başvurdu. Öğrenciler okulun giriş kapısında voleybol oynayarak uzaklaştırma cezasını protesto etti.

158 ÖĞRENCİYE SORUŞTURMA AÇILMIŞTI Kocaeli Üniversitesi'nde geçtiğimiz yıl 6 ve 7 Kasım'da gerçekleştirilen protesto gösterilerinin ardından haklarında soruşturma açılan 158 öğrenciden 34'ünün bir yarıyıl uzaklaştırma cezası verilmesi protesto edildi. Kocaeli Üniversitesi öğrencileri YÖK'ün kuruluş yıldönümü nedeniyle 6 Kasım'da YÖK'ün kuruluş yıldönümü nedeniyle, 7 Kasım'da da cezaevlerinde açlık grevinde yapan KCK tutuklularına destek vermek amacıyla eylem gerçekleştirdi. Polis ve özel güvenlik görevlileriyle çatışma da yaşanan bu olayların ardından 158 öğrenci hakkında soruşturma açıldı, okul yönetimi 34 öğrenci için bir sömestr uzaklaştırma, diğer öğrencilere de kınama cezası vermişti. Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenciler bugün öğlen saatlerinde yeniden toplanarak açılan soruşturma sonunda verilen uzaklaştırma ve kınama cezalarını değişik bir yöntemle protesto etti. REKTÖR KUPASINI EN GÜZEL YERDE SERGİLESİN Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesinin A Giriş Kapısı`na açtıkları pankartla gelen bir grup öğrenci, ellerindeki topla güvenlik görevlileri ve polisin şaşkın bakışları arasında voleybol oynadı. Uzaklaştırma cezası alan öğrencilerin kendilerine ‘Öğrencispor` ismi verdiği voleybol karşılaşmasında karşı takım ise ‘Rektörspor` ismini alarak üniversite rektörlüğünü temsil etti. Kıran kırana geçen mücadeleyi ise Öğrencispor kazandı ve öğrenciler birbirlerine kitap hediye etti. Maç sonrasında açıklama yapan öğrenciler, “Uzaklaştırma alan arkadaşlarımızın yanında olacağız. Rektör`de bizden aldığı kupayı en güzel yerinde sergilesin” dedi. Öğrenci grubu bir süre daha slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız