CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli13.34° C / 16° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOÜ'DE İLAHİYAT FAKÜLTESİ KURULUYOR

14-20 Nisan tarihleri arasına denk gelen olan Kutlu Doğum Haftası için düzenlenecek olan etkinlikleri planlamak için bir araya gelen il ve ilçe müftülerinin istişaresinin ardından, İl Müftüsü Mehmet S

28 Şubat 2013 Saat: 11:39
KOÜ'DE İLAHİYAT FAKÜLTESİ KURULUYOR
KOÜ'DE İLAHİYAT FAKÜLTESİ KURULUYOR

14-20 Nisan tarihleri arasına denk gelen olan Kutlu Doğum Haftası için düzenlenecek olan etkinlikleri planlamak için bir araya gelen il ve ilçe müftülerinin istişaresinin ardından, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu` İlahiyat Fakültesi açılacağını söyledi.

KUTLU DOĞUM HAFTASI İl Müftülüğü Konferans Salonunda Fevziye Camii İmamı Faruk Çoban`ın Kuran okumasıyla başlayan programda İl Müftüsü Yardımcısı Müftü Derin Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde yapılacabilecek alternatifleri katılımcılarla paylaştı. Derin etkinliğin gerçekleşeceği alanlarda, gül, kitap, hadis kartelası, kutlu doğum haftası tatlısı ve aşı dağıtacaklarını duyurdu. KAN BAĞIŞI Nisan ayında aynı zamanda kan bağışı kampanyası başlatacaklarını söyleyen Derin, Kutlu Doğum Haftası`nda yapılacak olan etkinliklerin giderlerini üstlenmek için tüm iş adamlarını, kurumları da davet etti. İLAHİYAT FAKÜLTESİ Derin`in ardından sözü alan İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu Kocaeli Üniversitesi bünyesinde İlahiyat Fakültesi kurulacağını söyledi. Sönmezoğlu yaptığı açıklamada kararın KOÜ Rektörü Pr. Dr. Sezer Komsuoğlu`nun başkanlığındaki Üniversite Senatosu tarafından onaylandığını belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız