FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık19.06° C / 20° C

açık

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOÜ Üniversiteli Pazarının Temeli Atıldı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe yerleşkesine yapılacak olan Üniversiteli Pazarı temel atma töreni gerçekleştirildi

29 Eylül 2016 Saat: 09:21
KOÜ Üniversiteli Pazarının Temeli Atıldı
KOÜ Üniversiteli Pazarının Temeli Atıldı

Yaklaşık 765 m2 alanına üzerine kurulan açık ve kapalı olmak üzere iki ana bölümden oluşacak olan Üniversiteli Pazarı binası içerisinde KUV Store, kitap satış, fotokopi merkezi, ortak kullanım alanları, İzmit Belediyesi'ne ait Genç-İZ ofisinin bulunduğu kapalı bölümlerinin yanı sıra fuaye ve sergi salonu, öğrenci kulüp, etkinlik tanıtımlarının yapılabileceği açık alanlar bulunacak. Temel atma törenine katılan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü,İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktür alana gelen öğrencilerle yakından ilgilendiler.

ridersof-kou-motorsiklet-gurubu-ile-foto.jpgdsc_0759.jpg

“ORTAK BİR İDEALİ PAYLAŞAN GENÇLİK BİR ULUSUN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİDİR”
Üniversite Pazarı gibi projelerin önemine değinen Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu “İnsanımıza ve özellikle gençlerimize yapılan yatırımları hem takdirle hem de heyecanla karşılıyorum. Öz güveni yüksek dünyayı çok iyi bilen ve bu doğrultuda ortak bir ideali paylaşan gençlik bir ulusun en büyük zenginliğidir. Biz gençlerimizin her alanda dünyanın her ülkesindeki her gençten maddi ve manevi her açıdan yarışabilir rekabet edebilir ve üstünlüğünü tescil edebilir bir alt yapıyla buluşmasını imkânlarla tanışmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Projeyle ilgili mutluluğunu dile getiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan “İzmit Belediye Başkanı olarak üzerimize aldığımız sorumluluğun gereğini birer birer yerine getirme heyecanını yaşıyorum.2014 adaylık projelerimizden bir tanesini de Üniversiteli Pazarıydı Türkiye ye örnek olacak bir projeydi fakat o zamanlar pek anlaşılmıyordu. Verdiğimiz sözü yerine getirmenin gurunu yaşıyoruz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız