FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOÜ ÖĞRENCİLERİ BOYKOT'TA

[imagebrowser id=9] Kocaeli Üniversitesinde eğitim gören bir grup öğrenci final sınavlarının iptal edilmesi için dün Rektörlüğe yürümüştü.Öğrenciler rektörlük önünde bu sefer “BOYKOT VAR” yazılı panka

4 Haziran 2013 Saat: 13:00
KOÜ ÖĞRENCİLERİ BOYKOT'TA
KOÜ ÖĞRENCİLERİ BOYKOT'TA

[imagebrowser id=9]
Kocaeli Üniversitesinde eğitim gören bir grup öğrenci final sınavlarının iptal edilmesi için dün Rektörlüğe yürümüştü.Öğrenciler rektörlük önünde bu sefer “BOYKOT VAR” yazılı pankartla eyleme başladı.

Kocaeli Üniversitesinde eğitim gören bir gurup öğrenci, önceki gün olduğu gibi bugünde, son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle final sınavlarının iptal edilmesi için Rektörlüğe yürüdü.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünde önceki gün öğlen saatlerinde toplanan yaklaşık 500 kişilik bir gurup “Her yer Taksim, her yer direniş, Hükümet istifa' sloganları atarak rektörlük önünde toplandı. Taksim Gezi Parkına destek amacıyla yapılan eylemler nedeniyle daha önceden belirlenen final sınavlarının ertelenmesi talebinde bulundu. Öğrencilere Rektör Yardımcısı Hasret Çomak tarafından önce bu taleplerinin yerine getirtilmesinin mümkün olmadığı söylendi Ardından konu ile ilgili senatonun toplanıp karar vereceği açıklandı.

EYLEM YAPACAKLAR
Öğrenciler bir gün bekleyip yine öğlen saatlerinde yaklaşık 150 kişilik gurup ile Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsündeki sosyal tesislerden çıkarak Rektörlügü yürüdü. Sınavların iptali için rektörle görüşmek istediler.Bir süre bekledikten sonra Hasret Çomak öğrencilerden birkaç kişiyi konuşmak için makamına kabul etti.Bir süre sonra dışarıya çıkan öğrenciler arkadaşlarına Rektör yardımcısının senatoyu topladıklarını, ancak bu taleplerinin red edildiğini anlatarak, senatonun aslında toplanmadığını, dekanların bir araya geldiğini ve bu kararı aldıklarını iddia ettiler. Açıklama sonrasında bir gurup öğrenci rektörlük önünde beklerken, bir gurup öğrenci KESK eylemine destek vermeye gitti.Öğrenciler sınavların iptali için Çarşamba günü üniversitede eylem yapacaklarını ifade ettiler

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız