FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu24.47° C / 25° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOÜ HARVARD ÜNİVERSİTESİ'NDE

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şükrü Hatun, Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Fakültesi ile akademik işbirliği programı çerçevesinde gerçekleştirdikleri çalışmaların Harvard

26 Temmuz 2013 Saat: 11:58
KOÜ HARVARD ÜNİVERSİTESİ'NDE
KOÜ HARVARD ÜNİVERSİTESİ'NDE

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şükrü Hatun, Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Fakültesi ile akademik işbirliği programı çerçevesinde gerçekleştirdikleri çalışmaların Harvard Üniversitesinin haber bülteninde yayımlandığını söyledi.Hatun, işbirliği kapsamında doktoralarını tamamlayan araştırmacıların ders öğrenmek ve diğer akademisyenlerle işbirliği kurmak için burs programı kapsamında mayıs ayında KOÜ'de bir hafta geçirdiğini kaydetti.

Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Fakültesinin doktora sonrası tıbbın bütün alanlarıyla ilgili eğitim veren, araştırmaların yapıldığı çok önemli bir birim olduğunu vurgulayan Hatun, şunları belirtti:
"Araştırmacıların bütün masrafları bizim tarafımızdan karşılanıyor.İki yıldır fakültemizi ziyaret eden, yürütülen çalışmaları inceleyen araştırmacıların tıp fakültemizle ilgili düşünceleri, gözlemleri olumlu yönde.Bundan dolayı, tek taraflı yürütülen projeler artık yeni bir boyut kazandı.Halk Sağlığı Fakültesi, üniversitemizden araştırma görevlilerini Amerika'ya davet edeceğini söyledi. Bu karar, yaptığımız çalışmalar açısından çok önemli.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız