FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.07° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOÜ Bilim Lokomotifimiz

KOÜ Genel Sekreteri Fatih Akbulut, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan2ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Doğan, “Kocaeli Üniversitesi, bizim bilim yuvamız, en büyük ışığımız, lokomotifimiz” dedi

3 Mart 2016 Saat: 13:14
KOÜ Bilim Lokomotifimiz
KOÜ Bilim Lokomotifimiz

KOÜ Genel Sekreteri Fatih Akbulut, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan2ı ziyaret etti. Ziyarette Başkan Doğan, “Kocaeli Üniversitesi, bizim bilim yuvamız, en büyük ışığımız, lokomotifimiz” dedi

Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Fatih Akbulut, önceki gün İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı ziyaret etti. Projeler konusunda görüş alışverişinde bulunulan ziyarette KOÜ Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman da yer aldı. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret ile ilgili konuşan Başkan Doğan, Kocaeli Üniversitesi ile gurur duyduklarını belirterek, “Kocaeli Üniversitesi bizim bilim yuvamız, en büyük ışığımız, lokomotifimiz. Özellikle çağı yakalamamızda en büyük silahımız ve gücümüz.

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

İzmit Belediyesi bütün kurum ve kuruluşlarla iyi bir ilişki ve işbirliği içindedir. Şehrin ve halkın menfaatleri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Benim adaylık projelerimden biri olan Üniversiteli Pazarı Projesi’nin üniversite yönetimince benimsenmesi ve bu konuda her türlü desteği sağlamalarından son derece memnunum. Üniversitelimiz, bir kitabını ya da bir eşyasını bu pazarda satabilecek ya da alabilecek. Daha da önemlisi bu pazar sayesinde bir sosyalleşme olacak. Belki de Türkiye’de ilk kez ilimizde Kocaeli Üniversitemiz ile birlikte böyle bir pazarı faaliyete geçireceğiz. Projeye desteklerinden dolayı üniversite yönetimimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

AMATEM’DE ÖNEMLİ GELİŞME

İzmit Belediye Başkanı Doğan, AMATEM (Alkol-Madde Araştırma ve Tedavi Merkezi) ve ÇEMATEM (Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi ) ile ilgili olarak da karşılıklı görüş alış verişinde bulunulduğunu ifade ederek, “Bu kuruluşlar Türkiye’de belli bölgelerde var. Fakat bizim ilimizde bulunmuyor. Kocaeli’nde buna çok ihtiyaç var. Daha önceden bu konuda çalışmalar yapılmış fakat istediğimiz aşamaya gelememiştik. Yeni dönemde ise bu konuyla ilgili güzel gelişmeler oldu. Kocaeli Üniversitemiz de, Tıp Fakültemiz de bu projelere çok sıcak bakıyor. Bu konuda önemli ilerlemeler oldu. Birlikte İstanbul’a gidip AMATEM’de incelemelerde bulunduk. Bu konuya Sağlık Bakanlığımızı da dahil ettik. İşin yer ve sonuçlandırma aşamasına geldik. Bunu da başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

ORTAK FAALİYETLER

Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreter Fatih Akbulut’ta yaptığı açıklamada, “KOÜ olarak Sayın Dr. Nevzat Doğan’ın başkanlığındaki İzmit Belediyesi ile çok güzel ilişkilerimiz var. Dünya bir bilgi çağına girdi. Çağın ana aktörlerinden birisi olarak, toplumla daha çok bütünleşme anlamında İzmit Belediyesi ile yapılan bütün faaliyetleri önemsiyoruz. Kocaeli’nin bilgi toplumunu yakalaması anlamında ve diğer sosyal ihtiyaçlarının giderilmesinde İzmit Belediyesi ile ortak faaliyetlerimiz var. Bugün burada bunların bazılarını görüşmek istedik. Belediyemizin katkılarıyla Üniversite Pazarı Projesi var. Üniversite sınırları içeresinde hayata geçireceğimiz AMATEM projesi var. Kentle toplumla ilgili İzmit’in geleceği ile ilgili vatandaşlara daha iyi hizmet verme konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Belediye başkanımıza  üniversitemize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız