FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOTO'dan İstifa Edenlerden İlk Açıklama

Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Tolga Ok ve Oktay Erişken konuyla ilgili açıklama yaparak, 'seçimin meşru olmadığını' söyledi

25 Ağustos 2016 Saat: 15:56
KOTO'dan İstifa Edenlerden İlk Açıklama
KOTO'dan İstifa Edenlerden İlk Açıklama

Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Tolga OK, eksik olan 11’inci yönetim kurulunun meclis iradesinden seçilip, aramızda katılıp ondan sonra yönetim kurulu başkanlığı, başkan yardımcılığı ve sayman seçilmesini talep ettik. Talebimiz yerine gelmeyince 4 kişi istifa ettik. Bu seçim meşru değil. Biz başkan ve yönetim seçilmesi oylamasına katılmadık. 6 kişi yeni başkan ve yönetimi seçti” diye konuştu. Yönetimden istifa eden Aykut Çavuş, değerlendirme yapmanın çok uygun olmadığını ifade ederek,  İstifa eden arkadaşlarıyla aynı fikirde olduğunu vurguladı. 
 

SEÇİMİ DOĞRU BULMADIM
Oktay Erişken, “Gerekçem yönetim kurulunda bir asil eksiğimiz fardı. O gelmeden bir başkan, başkan vekili ve sayman seçilmesi yeni gelecek olan arkadaşların haklara ambargo koymak oluyor. Kimsenin hakkını elinde almamak için seçimi doğru bulmadım bu yüzene de istifa ettim” ifadelerini kullandı. İstifasını sunan bir diğer isim Fuat Berna ise şunları kaydetti: “Tek maddeli gündemden toplantısı istendi. Meclis içerisinden seçilecek 11 inci asil üye gelmeden yönetim kurulu organları seçilmesinin etik olamayacağını söylüyorduk. ‘Böyle seçimi yapmanız etik değil’ dedik. Diğer 6 arkadaş oylama yaptı. 6 kişi kendi arasında oylama yaptı. İstifa eden biz 4 kişi oylamaya katılmadı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız