KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu7.71° C / 12° C

parçalı az bulutlu

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Siyaset

KOTO'da Seçimler Gergin Başladı

KOTO yönetimi aldığı karar ile meclisi başkanı ve divanını seçmek için bugün seçim gündemi ile toplandı. Saat 10.30’da başlayan meclis toplantısında meclis başkan adayı, başkan yardımcısı ve katip üyeleri seçilecek.

31 Ağustos 2016 Saat: 11:17
KOTO'da Seçimler Gergin Başladı
KOTO'da Seçimler Gergin Başladı
Semih Barış'ın Kocaeli Ticaret Odası baskanı seçilmesinin ardından KOTO ilk meclis toplantısını gerceklestirdi. 
Meclis başkanı seçiminin gerçekleşecek olduğu toplantıya 54 kişi katılım sağladı. KOTO Meclis Başkanlığına aday olarak akın Doğan  başkan yardimcisi olarak Alp Kayalar Meclis divan katipligi için ise Batuhan Üretürk gösterildi. 
Saat 10.30’da başlayan meclis toplantısında meclis başkan adayı, başkan yardımcısı ve katip üyeleri seçilecek.
Toplantı komite başkan yönetimlerine kapalı, meclis üyelerine ise açık olarak gerçekleşiyor. 27 kişilik muhalif grup tarafında seçimin erkene alınması noktasında önerge verildi.
Toplantı devam ederken salondan ayrılmak isteyen Faruk Bostan ile Meclis Başkan Vekili İsmail Uslu arasında tartışma yaşandı. Daha sonra Bostan, meclis üyelerinin ikazı ile salondan ayrıldı. Başka bir tartışma ise Yusuf Erenkaya ile bir meclis üyesi arasında "koltuk" yüzünden yaşandı.

MUHALEFETİN ADAYLARI

Meclis Başkan Adayı: Akın Doğan
Başkan Vekili Adayı: Alp Kayalar
Katip Adayı: Baturhan Üretürk

MUHALEFET GRUPTAN AÇIKLAMA

Muhalefet Grubu ortak basın açıklamasında şu ifadeler yer verdi: 
"Hepinizin malumu olduğu üzere Kocaeli Ticaret Odası bu kentin önemli bir kıymeti ve kent ekonomisinin geleceğidir,

Odamız her ne kadar son günlerde bazı hoş olmayan olaylarla anılıyor olsa da, bu menfi günlerin atlatılmasında, 18 Haziran 2013 seçimlerinde üyelerin teveccühleriyle göreve seçilmiş biz meclis üyelerine önemli görevler düşmektedir.

Bu dönemde üzerimize düşen en önemli görev, Oda Üyelerimizin seçimde oy vermek sureti ile vermiş oldukları vazifeleri yerine getirmek yani temsil hakkımızı yasa ve mevzuatlar çerçevesinde ,sonuna kadar kullanmak kullanabilmektir.

Üzülerek bir kez daha ifade ediyoruz ki; oda başkanının görevden düşmesi sonrası gerekli olan yeniden görev dağılımı seçilmiş olan bizlerin görüş, öneri ve karar verme sorumlulukları dışında bırakılmıştır.

Bizler bu görevimizi, üyelerimizin vicdanında tek bir soru işareti dahi bırakmayacak şekilde kullanmak isterken önümüze engeller çıkarılmış, süreç 'yasalar mevzuatlar gereği’ denilerek dar alanda ve adamcılık anlayışı ile lobi ekseninde sürdürülmüştür.

Semih Barış' ın başkan olması ile sonuçlanan yönetim kurulu toplantısı ile sadece 5 yönetim kurulu üyesinin 'oluruyla’ yapılan yönetim kurulu görev dağılımı, yönetime girmesi muhtemel diğer arkadaşlarımızın seçim hakkı elinden alınmıştır. Biz yapılan bu seçimin üye vicdanına, etik değerlerimize, Odamız tarihine aykırı olduğu kanaatindeyiz.

Ancak bugün kararlılıkla ifade ediyoruz ki; Kocaeli Ticaret Odası sahipsiz olmayıp 5 kişinin hegamonyasına bırakılamaz. 18 Haziran 2013 seçimlerinde göreve gelmiş meclis üyeleri olarak bugün bu hakkımızı sonuna kadar kullanacağız.

Bugün seçimi yapılacak olan Meclis Başkanlığı için ortak belirlediğimiz isim Akın Doğan başkan yardımcılığı için Alp Kayalar ve Meclis Divan Katipliği için Baturan Üretürk’dir.

Bu ortak kararımız, ne yönetim kuruluna misilleme ne de kendilerine rakip çıkarma mahiyetindedir. Ortak kararımız; ortak akılla yönetilmesini arzu ederek talip olduğumuz ve sonucunda görev aldığımız odamızın çok renkli çok sesli, her görüşün tartışıldığı, sonunda ise her kararın oy birliğiyle alındığı. bu ruhun üyelere kadar ulaştırıldığı bir yapı haline getirilmesidir. Bunun da olacağına yürekten inanıyoruz."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız