FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.46° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOTO'da Seçim Başladı

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ’ın FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınması ve tutuklanmasının ardından KOTO Başkanlığı da düşmüştü

9 Eylül 2016 Saat: 10:48
KOTO'da Seçim Başladı
KOTO'da Seçim Başladı

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Murat Özdağ’ın FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınması ve tutuklanmasının ardından KOTO Başkanlığı da düşmüştü. Yaşanan olayların ardından yönetim kurulundan 6 kişinin yaptığı oylama ile Semih Barış KOTO’nun yeni başkanı olmuştu. KOTO’da Semih Barış Başkanlığındaki KOTO Yönetim Kurulu’nda eksikliklerin tamamlanması amacıyla yapılacak seçim saat 09.00’da başladı. Yapılan seçimde 62 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Semih Barış’ın yönetim kurulu başkanı seçilmesi üzerine yönetimden istifa eden 4 üyenin yeniden aday olmayacağı öğrenildi. Muhalif gurubun yaptığı açıklamada;

“Meclis Başkanlığı seçimlerinde olduğu gibi ortak akıl grubumuz 5 asil, 10 yedek yönetim içinde çalışmalarını tamamladı. Yaptığımız çalışmalar sonucunda ortak akıl grubumuzun aldığı karar doğrultusunda listemizi oluşturduk” denildi.

KOLTUK SEVDAMIZ YOK

Yapılan seçimle Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Yılmaz kısa bir açıklama yaparak şunları söyledi, “Bu çalışmanın arkasında 5 asil, 10 yedek seçim süreci vardı. Kurduğumuz çalışma grubu, toplandığımız ekip olarak hiçbir zaman duruşumuzu bozmadık. Toplantılarda da öne çıkan şuydu hiç kimsenin koltuk sevdası yoktu ve süreç bu duruma geldi. Bu durumda da çalışma gurubundan 5 asil 10 yedek arkadaşımız çıktı. 15 Temmuz’dan sonra baskın bir yönetim içinde 10 kişilik bir yönetim kadrosu dağılımı yapıldı. Tasvip etmeyen 4 arkadaşımız seçime şerh koydu ve 6 kişiyle bir yönetim kurulu seçildi.

KAZANAN KOTO OLDU

4 arkadaşımızın istediği şuydu: 11. kişi yönetim kuruluna gelsin, yönetim kurulu seçilsin ve odamız eskisi gibi devam etsin. Yönetim kurulunun komple istifa etmesi tekrardan 62 kişilik meclise gelip meclis içinden yeni yönetim oluşması gerekiyordu ama olmadı, sağlık olsun diyelim. Bugün kazanan yine KOTO oldu. Önemli olan KOTO’yu üst seviyelere taşımak. Biz ticaretle uğraşan iş adamlarıyız ve üyelerimiz bizden hizmet bekliyor. Sekiz aylık dönemde eski günlere dönmek için de gayret göstereceğiz. Bizim geçmiş dönemlerde yaptığımız icraatlar ve birtakım programlar vardı. Bu programları yeniden ele alabiliriz. Öncelikle yönetim kuruluna katılarak konuları görmemiz gerek. Şunun sözünü verebiliriz sekiz ay boyunca 5 arkadaş elimizden gelen çabayı göstereceğiz.”

MUHALİF GRUBUN LİSTESİ ASİL

Volkan Yılmaz

Hüseyin Gezer

Mehmet Akif Şen

Necmi Bulut

Halil Balyam

YEDEK

Cafer Kozluca

Hasan Kanca

Avni Arıcan

Bahattin Karaaslan

Hasan Uğur Aydın

İbrahim Atalay

Hüseyin Eryaşar

Ali Kılıç

Yasin Kılıç

Mustafa Tırpan

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız