FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu17° C / 17° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

KOTO'da Gergin Meclis Toplantısı

Dört siyasi partiyle yapılan toplantılara, kendilerinin çağrılmamasını eleştiren KOTO meclis üyeleriyle, KOTO yönetimi arasında gerginlik yaşandı

24 Haziran 2015 Saat: 15:32
KOTO'da Gergin Meclis Toplantısı
KOTO'da Gergin Meclis Toplantısı

Dört siyasi partiyle yapılan toplantılara, kendilerinin çağrılmamasını eleştiren KOTO meclis üyeleriyle, KOTO yönetimi arasında gerginlik yaşandı

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) aylık olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, odanın 7 Haziran seçimlerinden önce AKP, CHP, MHP ve HDP ile yaptığı toplantılara meclis üyeleri yerine komisyon üyelerinin çağrılmasıyla ilgili tartışma damga vurdu. Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan Meclis Üyesi Mehmet Akif Şen, meclis üyelerinin siyasi partilerle yapılan toplantıya neden çağrılmadığını sordu. Mehmet Akif Şen, “Dört siyasi partiyle toplantı yapıyorsunuz bizi çağırmıyorsunuz. Bunu saygısızlık olarak görüyorum. Bir cevap vermek, özür dilemek zor mu” diye konuştu.

 

ÖZDAĞ ERKEN AYRILDI

Meclis üyelerinin düşük katılım gösterdiği ve salonun yalnızca beşte birinin dolduğu toplantının son bölümündeki tartışma üzerine, Mehmet Akif Şen’e KOTO Başkan Yardımcısı Zihni Yılmaz yanıt verdi. Diğer meclis üyelerinin de eleştirilerine maruz kalan Başkan Yardımcısı Yılmaz, “Davet usulünü konuştuk mu hatırlamıyorum ama özel bir kasıt olduğunu düşünmüyoruz. Ama her davete eksiksiz katılmış gibi, düğüne gitmeyeceğim ama düğüne bir çağırmasa da sitem etsem gibi bir durum var. İşi şahsileştirip uzatmanın anlamı yok” dedi. Yılmaz’ın sözleri gerginliği alevlendirdi ve toplantı sonunda üyeler kendi aralarında tartışmaya devam etti. Diğer yandan KOTO Başkanı Murat Özdağ, toplantıdan erken ayrılarak gergin anlara şahit olmadı.

 

SORUNLARI PAYLAŞTIK

Toplantı zaptının görüşülmesi ve oylanmasının ardından KOTO Başkanı Murat Özdağ söz aldı. Özdağ konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “14 ayda üç seçim yaşadı ülke bu nedenle seçim odaklı bir dönem yaşadık. Bir an önce bu süreç bitsin ki yapısal problemlere, çözüm bulunsun. Biz bir an önce bu yapısal problemlere, ekonominin iş adamlarının sorunlarına çözüm bulunmasını bekliyoruz. Biz de seçim döneminde, iş dünyasının sorunlarını gündeme getirdik. İktidarı ve muhalefetiyle birlikte bu sorunların nasıl gündeme geleceği konusunda çaba sarf ettik. Sizin sorunlarınız ve beklentilerinizi, kendileriyle seçim öncesinde bir araya gelerek paylaşmış olduk.

 

ELEMAN BULAMIYORUZ

117 yıllık bir odanın tarihinde bir ilk olarak vakıf kuruluyor. Geleceği dair bu odanın en önemli kurumlarından biri olacak. Okulumuz bizim için çok önemli ve ara eleman dediğimiz ve her yerde karşımıza çıkan bir sorun. İşsizlik var deniliyor ancak ara eleman bulamıyoruz. Meslek liselerinin iş dünyasına devredilmesi konusunda pilot bir uygulama olacak. Bu seneye yetiştirmeye çalışıyoruz. Bize ve ülkeye örnek olacak bir çalışma içerisindeyiz. Ramazan ayı içerisinde hepimizin nefislerimizin arınması noktasında, paylaşma anlamında tüm İslam coğrafyasına hayırlı uğurlu olmasını istiyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız